Koty rasowe - na portalu Domowych Tygrysów.

koty-lewakoty rasowe na portalu Koty Domowe Tygrysykoty prawa

Koty rasowe

Co, gdzie, kiedy ...

 łapa kota Wystawy kotów

 łapa kota Pokazy kotów

 łapa kota Wyszukiwarka

 

Kramik kota rasowego 

 łapa kota Ogłoszenia, oferty

 łapa kota Katalog hodowców # FIFe

 łapa kota Katalog hodowców # TICA

 łapa kota Katalog hodowców # WCF

 

O kotach rasowych

 łapa kota Hodowcy o swych kotach

 łapa kota Encyklopedia kotów

 łapa kota Galeria zdjęć - tam byliśmy

 

Informator hodowcy

 łapa kota Wystawy kotów

      łapa kotaFIFe, łapa kotaTICA, łapa kotaWCF.

 

Nasza kocia społeczność

 łapa kota Forum

 łapa kota Zdjęcia kota rasowego - albumy

 łapa kota Znajdź znajomych

 

Konto - koty rasowe

Login:

Hasło:Nie masz konta? Załóż je.
Zapomniane hasło? Odzyskaj.

 

Rozrywka i hobby

 łapa kota Dla dzieci, gry i zabawy

 łapa kota Download

 łapa kota Filmy wideo

 łapa kota Kurs fotografii

 

Portalowy świat

 łapa kota Blog Gucia

 łapa kota Kontakt z nami

 łapa kota Księga pamiątkowa

 łapa kota Nasze banerki

 

Nasza oferta i usługi

 łapa kota bezpłatna reklama

 łapa kota reklamy sponsorowane

 łapa kota trasmisje z imprez

 łapa kota usługi fotograficzne

 łapa kota pozostałe usługi

 

Jesteś dziś 3 096 miłośnikiem kotów, który odwiedził nasz mruczący portal.
Dzisiaj otwarto: 11 270 stron.
Teraz jest z nami: 69 osób,
z czego zalogowanych jest: 1
INFORMACJA PORTALU DOMOWE TYGRYSY

Kochane kocioluby ...

To już ostatnie dni Domowych Tygrysów w obecnej formie. Wkrótce przechodzimy na nową wersję z obsługą urządzeń mobilnych. Mamy nadzieję, iż spotka się to z Waszą aprobatą. Oczywiście wszystkie konta użytkowników, zdjęcia kotów oraz ogłoszenia - pozostaną nienaruszone ...

Wyjątkiem są wpisy w kotach rasowych które zostały przeniesione do portalu TwojeKoty.eu. Ogrom pracy przed nami, lecz liczymy że się uda.

 

  • > >
  • Kalendarz
  • Promo
  • Zdjęcia

 

  Witaj w dziale Koty Rasowe. Wszystko o kotach rasowych ... Artykuły, pokazy, wystawy, rasy kotów ...

 

 

łapa kota Zobacz kalendarze wystaw kotów rasowych jakie odbywają się w Polsce:

            łapa kota wystawy FIFe, łapa kota wystawy TICA, łapa kota wystawy WCF.

 

 

 

Gorąco zachęcamy hodowców kotów rasowych do współpracy z naszym portalem!

Bezpłatnie, na naszych łamach mogą Państwo przybliżyć czytelnikom swoją hodowlę oraz opowiedzeć o swoich kotach - ich zwyczajach, charakterze, pielęgnacji. Będzie to wspaniała okazja by zainteresowane osoby dowiedziały się wszystkiego o danej rasie kotów. Do każdego materiału przygotowujemy galerię Państwa kotów. Zainteresowanych prosimy o kontakt.

 

Zachęcamy też do zamieszczania ogłoszeń, ofert kotów rasowych oraz wpisu w naszych trzech katalogach z podziałem na organizacje felinologiczne: hodowle FIFe, hodowle TICA, hodowle WCF - usługi te są również bezpłatne.

 

 

łapa kota Koty rasowe - to bogata galeria w której jak sama nazwa mówi znajdziesz zdjęcia kotów rasowych. Galerię podzieliliśmy na 4 kategorie: Wystawy, pokazy - PL, Wystawy, pokazy - EU, Koty hodowców - PL oraz Koty hodowców - EU. Ponad 3 tysiące zdjęć kotów rasowych.

łapa kota Zdjęcia naszych mruczków - tu znajdziesz fotki kotów rasowych, użytkowników portalu Koty Domowe Tygrysy. Będąc zalogowanym można stworzyć własny album swojego kota.

łapa kota Kurs fotografii - to miejsce w którym uczymy się sztuki kociej fotografii. Zaczynamy od podstaw a z biegiem czasu, w kolejnych spotkaniach, dźwigamy poprzeczkę. Fotografia dla każdego.

 

Nie przegap
Na najbliższy okres nie zostały przewidziane żadne wydarzenia.
Koty rosyjskie niebieskie - Błękitek*PL

Koty rosyjskie niebieskie - Błękitek*PL - artykuł o kotach rosyjskich niebieskichCzy kot może być niebieski? Może, o ile jest przedstawicielem kota rosyjskiego. Nasze dzisiejsze spotkanie poświęcimy właśnie tej rasie, dzięki spotkaniu z p. Anetą Poliszuk, która prowadzi hodowlę kotów rosyjskich niebieskich Błękitek*PL.Koty rasowe na Domowych TygrysachKoty Rosyjskie niebieskie. Hodowla Błękitek*PLWitam p. Aneto. Miło nam, że zgodziła się pani na spotkanie z nami i opowie o swych kotach. Jak to się stało, iż w pani domu zagościły koty rosyjskie niebieskie i powstała hodowla?

 

Nie od początku planowałam założenie hodowli. Moja pierwsza kotka pojawiła się w 2001r z prawami hodowlanymi. Pojechałam z nią kilka razy na wystawę i zaraziłam się. Po jakimś czasie pojawiły się pierwsze kocięta i postanowiłam zakupić następną kotkę i tak się zaczęło. Nie mam w swojej hodowli kocura, ale współpracuję z inną rybnicką hodowlą (która posiada kocurka z mojej hodowli). 
Mój pierwszy kot rosyjski niebieski pojawił się nie z przypadku. Byłam świadoma tego, że będzie członkiem naszej rodziny przez kilkanaście lat, wiec wybrałam rasę według cech charakteru tak, aby w jak największym stopniu mi odpowiadały. A więc musiał to być kot cichy(nie za dużo mówiący), ale nie leniwy, zdecydowanie z krótką sierścią (czeszemy go kiedy mamy na to ochotę a nie musimy), domator nie lubiący opuszczać domu (mieszkaliśmy wtedy w bloku), lubiący zabawę, zdecydowany typ który uwielbia przebywać na "ludzkich" kolankach. No i po długim szperaniu w internecie i książkach wybrałam kota dla mnie idealnego. Pojechałam do Warszawy na pokaz kotów i wróciłam stamtąd z moją pierwszą koteczką. 
Nie wiedziałam jeszcze wtedy jak wybrać idealną hodowlę, jak ważna jest socjalizacja kociaka. Moja pierwsza koteczka była bardzo wystraszona i nieufna, dużo czasu zajęło jej nabranie do nas zaufania, ale do dzisiaj jest trochę dzikuską, nie żyje w stadzie lecz obok, nie toleruje innych kotów i kociąt jest za to bardzo kochana i namolna dla wszystkich ludzi bez względu czy ich zna czy nie.


Jak więc wygląda dzień z kota rosyjskiego?

kot rosyjski niebieski - hodowla Błękitek*PLMoje koty ustawiły sobie tryb dnia "pod nas". Ida spać wtedy kiedy my to robimy, i na szczęście wstają też razem z nami. Mamy to szczęście, że jeśli chcemy dłużej pospać to one też śpią. Larmo (hałas przyp. redakcja) rozpoczyna się dopiero wtedy gdy wstaniemy. Oczywiście jest seria powitań, wizyta w łazience obowiązkowo z kotem:-), poranne napicie się wody z kranu i heja na dół na jedzonko. Potem my do pracy a towarzystwo do spania, aktywność rozpoczyna się po naszym przyjściu z pracy. Aportowanie, zabawa z piórkiem lub w miarę pogody wspólne wyjście na taras przed dom. Śmiejemy się wtedy że koty idą na "wypas", ponieważ wszystkie wcinają na tarasie trawę. Potem wieczór, przytulanki, mruczanki i sen.

 

Czy występują różnice pomiędzy kotem a kotką?


Różnice są przede wszystkim w wyglądzie, kocurek ma mocniej zbudowaną sylwetkę grubszą szyję i mocna głowę. Ocenianie charakteru przychodzi mi ciężką gdyż sama w domu kocurka nie posiadam, a przy kociętach nie są zauważalne jakieś znaczne różnice. Natomiast ma znaczenie kastracja bądź sterylizacja zwierząt. Zdecydowanie i w przypadku kocurków i kotek ich charaktery stają się bardziej przymilne, są łagodniejsze i bardziej "wyluzowane":-).

Czy koty rosyjskie niebieskie lubią zabawę czy raczej wolą leniuchować?

 

Kot rosyjski niebieski - hodowla Błękitek*PLUwielbiają się bawić, aportują, bawią się w chowanego, w ganianego, niektóre także chodzą na smyczy - ale tutaj trzeba faktycznie uczyć kota od pierwszych dni w nowych domach. Bawią się zarówno ze sobą jak i z nami. Lubią też bawić się z dziećmi. Nie jest to kot typowo kanapowy. Ma średni temperament, lubi być noszony na rękach, uwielbia spać na kolankach ale także potrzebuje zabawy. Chętnie bawią się też piórkiem i w polowanie na myszkę. Przychylam się do opinii innych hodowców:-) że tam gdzie mieszka kot Rosyjski Niebieski tam mieszka szczęście, bo nie sam wygląd jest najważniejszy ale przede wszystkim ich wyjątkowy charakter. To zadziwiające połączenie spokojnego domowego śpiocha z szybkim sprytnym i pełnym energii subtelnym pieszczochem. Bardzo przywiązują się do swojego opiekuna. Spacerują sobie po domu lecz nawet gdy mają możliwość, prześlizgnięcia się do ogrodu to niechętnie z tego korzystają. Stronią od hałasu i obcych ludzi, a dom imprezowy to dla nich nie najlepsze miejsce, jeśli w domu jest głośno to raczej nie będziecie mieli możliwości podziwiać tego pięknego zwierzęcia gdyż ukryje się tak aby nikt go nie znalazł:-). Są spokojne i ciche ale rozmowne. Wszyscy przedstawicieli tej rasy zachowują się z reguły cicho, nawet kotki w rui - można spać spokojnie. Naprawdę czuje się że kochają domowników.

 

Nasze tradycyjne pytanie zatroskanych rodziców. Czy koty rosyjskie lubią dzieci? Jak będą zachowywać się w ich otoczeniu?


Kot rosyjski niebieski nie zrobi krzywdy dziecku, raczej schowa się w kącie niż miałby wyciągnąć pazurki. Dzieci w swojej rodzinie traktuje jak każdego członka rodziny, daje sie głaskać, nosić, przytulać. Ale jesli do domu przychodzą "obce" małe dzieci to raczej unika spotkania. Inaczej sprawa wygląda z większymi dziećmi, wtedy traktują wizytę jako atrakcję (nareszcie będzie fajna zabawa - hura!). Jedno jest pewne że kot rosyjski niebieski nie przepada za głośnymi imprezami, jeśli jest głośna muzyka, krzyki dzieci to koty te raczej zaszyją się w kąciku aniżeli uczestniczyć w takich imprezach.

Co panią śmieszy, zadziwia w tych kotach? Zabawne sytuacje dnia codziennego ...

 

Kot rosyjski niebieski to prawdziwa arystokracja, aczkolwiek nie przeszkadza mojej arystokracji pić wodę z bidetu, kraść mięso z gorącego rosołu i żebrać w kuchni o przysmaki prosząc na dwóch tylnych łapkach. Moje koty są maniakami zabierania wszelkiego rodzaju gąbek. Gąbki kuchenne, czyściki itp. Dorosłe kotki kradną gąbki z kuchni i zanoszą swoim kociakom warcząc przy tym niemiłosiernie:-).

Jak wygląda pielęgnacja kota rosyjskiego niebieskiego?

Kot rosyjski niebieski nie wymaga żadnej szczególnej pielęgnacji, poza systematycznym obcinaniem pazurków. Kąpać należy koty wtedy kiedy są brudne, ja robię to kilka razy w roku(zwłaszcza po zimie), ale gdyby nie wystawy to pewnie byłoby to max 3 razy w roku. Ze względu na strukturę włosa czesać "ruska" nie musimy, chyba że chcemy im sprawić przyjemność, moje koty to uwielbiają.

Przejdźmy teraz do kociej kuchni. Czego możemy się spodziewać po kotach rosyjskich? Kocie manu pani kotów?

 

Koty rosyjskie niebieskie - hodowla Błękitek*PLPodstawą żywienia w mojej hodowli jest karma sucha. Staram się wybierać karmy wysokiej jakości. Wybieram karmy hypoalergiczne, bez konserwantów i zanęcaczy. Karmię włoską nieuczulającą, zdrową karmą Forza10, dodatkowo podaję moim kotom surowe mięso drobiowe bądź wołowe,gotowana rybę, wysokiej jakości jedzonko mokre, a także co jakiś czas dają żółtko kurze, serek bieluch, przysmaki. Kot rosyjski jest niewielkim kotem: dorosła kotka ok 3 kg, kocur ok 4 kg więc ilość zjadanego pożywienia nie jest zbyt duża na jednego kota ok 1kg suchej karmy na miesiąc do tego surowe mięso i puszka jedna na trzy dni.

 

Komu poleciłaby pani kota rosyjskiego niebieskiego? Kto powinien rozważyć ich towarzystwo?

Rasę tę można polecić osobom dynamicznym i wesołym, ponieważ koty te uwielbiają bawić się z opiekunem i pozostają energiczne do późnego wieku. Szybko przystosowują się do domowego trybu życia. Osoby pracujące zawodowo mogą posiadać kota tej rasy, akceptują także inne zwierzęta. Dobrze czują się także w towarzystwie dzieci. Chętnie uczą się prostych sztuczek, np. aportowania myszki-zabawki, zabawy w ganianego, chowanego. Ze względu na ich krótkie futerko polecam je również osobom, które nie mają czasu na codzienne szczotkowanie podopiecznego. Rasa ta szczególnie popularna jest wśród starszych ludzi i wśród rodzin z dziećmi. Koty te lubią dzieci i tolerują niezgrabne zabawy dziecka. Kot będzie kręcić się w dłoniach dziecka i nie wyciągnie pazurów. Raczej ucieknie niż zrobi krzywdę maluchowi.

Zapytam również o towarzysza dla kota. Czy koty te są samotnikami czy też powinniśmy się zastanowić nad drugim kotem w domu?

Jeżeli kot nie pozostaje zbyt długo w domu sam to nie trzeba myśleć o towarzystwie dla naszego kota. Ja po ponownym dokoceniu zauważyłam sporo pozytywnych zachowań mojej kotki. Po pierwsze przy pojawieniu się konkurencji zaczęła zdecydowanie lepiej jeść, przestała wybrzydzać, zaczęła też częściej do nas przychodzić się przytulać. My dokociliśmy się kiedy nasza kotka miała 4 lata i to zdecydowanie przedłużyło jej młodość, zaczęła się chętnie bawić, zdecydowanie łatwiej znosiła rozstania z nami. 

Każdy hodowca i jego koty to duma. Jakimi osiągnięciami mogą poszczycić się koty z pani hodowli?

 

Mam w swojej hodowli trzy kotki. Jedna z nich jest kastratką, druga pochodzi ze polskiej hodowli, bardzo szybko zdobyła zasłużony tytuł interchampion, trzecia kotka to dziewczynka z naszej hodowli, zdobyła już zaszczytny tytuł champion, w wieku trzech miesięcy na wystawie w Żilinie otrzymała tytuł BIV mając w stawce bardzo wysoko utytułowane koty rosyjski niebieskie. Kariera tej kotki dopiero się rozpoczyna:-), żywimy wobec niej wielkie nadzieje wystawowe. A także kocurek z mojej hodowli (mieszka w hodowli GREY SKY) Kocur SC Aragorn w rankingu Super Kot 2009 organizowanym przez Felis Polonia zajął drugie miejsce wśród kocurów kategorii III z wynikiem 185 punktów.
Oznacza to, że w sezonie wystawowym 2009 był jednym z najlepiej ocenianych kocurów z Polski. W nagrodę Aragorn został zaproszony na uroczysty pokaz połączony z obchodami Światowego Dnia Kota. SC Aragorn jest kocurem który w bardzo szybkim czasie zaczął zdobywać najwyższe noty na wystawach zarówno w Polsce jak i poza granicami naszego kraju.

 

Czy zdradzi nam pani plany hodowlane na przyszłość?

 

Staram się krzyżując swoje koty zbliżyć do ideału, dbam aby nie tylko z wyglądu moje kociaki wyglądały idealnie, ale także żeby miały cudowne charaktery. Poświęcam moim kociętom mnóstwo czasu aby przyniosły ich przyszłym właścicielom jak najwięcej radości (tak jak moje przynoszą nam). Staram się żeby były jak najlepiej zsocjalizowane.

 

Już na sam koniec rozwiążmy pytanie jakie postawiłem sobie przed naszym spotkaniem. Jak kot, może być niebieski? 

 

kot rosyjski niebieski - błękitek*PLA dlaczego kot rosyjski niebieski jest niebieski skoro jest szary? Otóż ten niebieski jest pod sierścią. Koty rosyjskie niebieskie mają niebieską skórę jeśli dodamy do tego naczynia krwionośne to kolor wygląda jak lawenda - a kolor ten najlepiej widać na wnętrzach uszu oraz na poduszeczkach łapek.
Dzisiejszy kot Rosyjski niebieski znacznie różni się od swojego półdzikiego pierwowzoru. Planowa hodowla wyszczupliła jego sylwetkę, przez co stał się pięknym i eleganckim zwierzęciem. Nie zmieniło się jednak jego futro. Jak było, tak jest gęste, przypomina plusz w niezwykłym kolorze. Kolor futra jest czymś, co wyróżnia kota rosyjskiego od kotów innych ras. Prawda, że kolor niebieski występuje u wielu ras, jednak srebrny nalot na futrze jest czymś wyjątkowym. Tworzy się dzięki temu, że każdy włos ma bezbarwny koniec (brak pigmentu). Tylko jedna rasa mogąca poszczycić się tym szczegółem - są to pochodzące z Tajlandii Koraty. Wszystkie koty niebieskie mają niebieskie poduszeczki, jedynie te dwie rasy - kot Rosyjski niebieski i Korat mają poduszki lawendowe, z tym że u koratów mogą być one również szaroniebieskie, zaś u kota Rosyjskiego nie.

 

Pani Aneto. Chciałem serdecznie podziękować za nasze spotkanie i przedstawienie swoich kotów. Mam nadzeję, iż dzięki temu spotkaniu nasi czytelnicy mają wspaniałą okazję do zapoznania się z rasą kotów rosyjskich niebieskich. Do zobaczenia na wystawach ...

 

 Z p. Anetą Poliszuk rozmawiał
 GreGoR
Koty Domowe Tygrysy

 

Więcej zdjęć kotów rosyjskich niebieskich p. Anety - hodowli Błękitek*PL w naszej galerii > KLIK >

 

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową p. Anety Poliszuk  i jej kotów rosyjskich niebieskich.
Błękitek*PL - Hodowla kotów rasy rosyjskiej niebieskiej  Błękitek *PL - Hodowla kotów rasy royjskiej niebieskiej  

Jeśli macie jakieś pytania, nasuwają się jakieś uwagi - zapraszamy do dyskusji na forum.
Zobacz też opis rasy kota rosyjskiego niebieskiego w naszej encyklopedii - Encyklopedia kotów rasowychGreGoR, 18-08-2011, odsłon: 18115


Kot Rosyjski niebieski - hodowla: Błękitek*PL Kot Rosyjski niebieski - hodowla: Błękitek*PL Kot Rosyjski niebieski - hodowla: Błękitek*PL Kot Rosyjski niebieski - hodowla: Błękitek*PL Kot Rosyjski niebieski - hodowla: Błękitek*PL Kot Rosyjski niebieski - hodowla: Błękitek*PL Kociaki Rosyjskie niebieskie - hodowla: Błękitek*PL Kociaki Rosyjskie niebieskie - hodowla: Błękitek*PL Koty Rosyjskie niebieskie - hodowla: Błękitek*PL Koty Rosyjskie niebieskie - hodowla: Błękitek*PL Kot Rosyjski niebieski - hodowla: Błękitek*PL Kot Rosyjski niebieski - hodowla: Błękitek*PL Kot Rosyjski niebieski - hodowla: Błękitek*PL Kot Rosyjski niebieski - hodowla: Błękitek*PL Kot Rosyjski niebieski - hodowla: Błękitek*PL Kot Rosyjski niebieski - hodowla: Błękitek*PL Kot Rosyjski niebieski - hodowla: Błękitek*PL Kot Rosyjski niebieski - hodowla: Błękitek*PL Kot Rosyjski niebieski - hodowla: Błękitek*PL Kot Rosyjski niebieski - hodowla: Błękitek*PL Kot Rosyjski niebieski - hodowla: Błękitek*PL

 

Portal Koty domowe tygrysy 

O nas, Kontakt z nami, Forum, biblioteka.

 

 

Jesteśmy też na facebooku

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone.

Copyright 2009-2012 domowe-tygrysy.info.

  Logo portalu Koty, Domowe Tygrysy - www.domowe-tygrysy.info

 

 

Nasze strony o kotach

strona PL      Portal Koty Domowe Tygrysy - www.domowe-tygrysy.info

    wszystko o kotach domowych i kotach rasowych

 

strona PL      Tęczowy most - Koty tęczowego mostu

    Miejsce pamięci naszych mruczących przyjaciół ...

 

strona PL      Portal kota rasowego - www.TwojeKoty.eu

    Wszystko o kotach rasowych, wystawach i pokazach ...

 

strona PL    TwojeKoty.eu na Facebook'u - Zapraszamy!

    tu informujemy o wszystkich kocich wydarzeniach,

 

pagina IT    il portale dei gatti Tigri domestiche - www.tigri-domestiche.it

    portal i forum o kotach domowych i rasowych w języku włoskim  Portal Koty

Domowe Tygrysy EU Koty rasowe na świecie

 

FIFe - Fédération Internationale Féline  TICA - The International Cat Association  WCF - World Cat Federation   il portale dei gatti Tigri domestiche - www.tigri-domestiche.it

 

 

Od 2009 roku

z Tobą i Twoim kotem

 

 

Warto być z nami!

www.domowe-tygrysy.info

 Aktualnie jesteśmy partnerem medialnym:

 

Cat Club Rybnik - www.catclubrybnik.pl                 Klub kota X-Treme - www.klubkota.pl