Koty rasowe - na portalu Domowych Tygrysów.

koty-lewakoty rasowe na portalu Koty Domowe Tygrysykoty prawa

Koty rasowe

Co, gdzie, kiedy ...

 łapa kota Wystawy kotów

 łapa kota Pokazy kotów

 łapa kota Wyszukiwarka

 

Kramik kota rasowego 

 łapa kota Ogłoszenia, oferty

 łapa kota Katalog hodowców # FIFe

 łapa kota Katalog hodowców # TICA

 łapa kota Katalog hodowców # WCF

 

O kotach rasowych

 łapa kota Hodowcy o swych kotach

 łapa kota Encyklopedia kotów

 łapa kota Galeria zdjęć - tam byliśmy

 

Informator hodowcy

 łapa kota Wystawy kotów

      łapa kotaFIFe, łapa kotaTICA, łapa kotaWCF.

 

Nasza kocia społeczność

 łapa kota Forum

 łapa kota Zdjęcia kota rasowego - albumy

 łapa kota Znajdź znajomych

 

Konto - koty rasowe

Login:

Hasło:Nie masz konta? Załóż je.
Zapomniane hasło? Odzyskaj.

 

Rozrywka i hobby

 łapa kota Dla dzieci, gry i zabawy

 łapa kota Download

 łapa kota Filmy wideo

 łapa kota Kurs fotografii

 

Portalowy świat

 łapa kota Blog Gucia

 łapa kota Kontakt z nami

 łapa kota Księga pamiątkowa

 łapa kota Nasze banerki

 

Nasza oferta i usługi

 łapa kota bezpłatna reklama

 łapa kota reklamy sponsorowane

 łapa kota trasmisje z imprez

 łapa kota usługi fotograficzne

 łapa kota pozostałe usługi

 

Jesteś dziś 3 100 miłośnikiem kotów, który odwiedził nasz mruczący portal.
Dzisiaj otwarto: 11 378 stron.
Teraz jest z nami: 59 osób,
z czego zalogowanych jest: 1
INFORMACJA PORTALU DOMOWE TYGRYSY

Kochane kocioluby ...

To już ostatnie dni Domowych Tygrysów w obecnej formie. Wkrótce przechodzimy na nową wersję z obsługą urządzeń mobilnych. Mamy nadzieję, iż spotka się to z Waszą aprobatą. Oczywiście wszystkie konta użytkowników, zdjęcia kotów oraz ogłoszenia - pozostaną nienaruszone ...

Wyjątkiem są wpisy w kotach rasowych które zostały przeniesione do portalu TwojeKoty.eu. Ogrom pracy przed nami, lecz liczymy że się uda.

 

  • > >
  • Kalendarz
  • Promo
  • Zdjęcia

 

  Witaj w dziale Koty Rasowe. Wszystko o kotach rasowych ... Artykuły, pokazy, wystawy, rasy kotów ...

 

 

łapa kota Zobacz kalendarze wystaw kotów rasowych jakie odbywają się w Polsce:

            łapa kota wystawy FIFe, łapa kota wystawy TICA, łapa kota wystawy WCF.

 

 

 

Gorąco zachęcamy hodowców kotów rasowych do współpracy z naszym portalem!

Bezpłatnie, na naszych łamach mogą Państwo przybliżyć czytelnikom swoją hodowlę oraz opowiedzeć o swoich kotach - ich zwyczajach, charakterze, pielęgnacji. Będzie to wspaniała okazja by zainteresowane osoby dowiedziały się wszystkiego o danej rasie kotów. Do każdego materiału przygotowujemy galerię Państwa kotów. Zainteresowanych prosimy o kontakt.

 

Zachęcamy też do zamieszczania ogłoszeń, ofert kotów rasowych oraz wpisu w naszych trzech katalogach z podziałem na organizacje felinologiczne: hodowle FIFe, hodowle TICA, hodowle WCF - usługi te są również bezpłatne.

 

 

łapa kota Koty rasowe - to bogata galeria w której jak sama nazwa mówi znajdziesz zdjęcia kotów rasowych. Galerię podzieliliśmy na 4 kategorie: Wystawy, pokazy - PL, Wystawy, pokazy - EU, Koty hodowców - PL oraz Koty hodowców - EU. Ponad 3 tysiące zdjęć kotów rasowych.

łapa kota Zdjęcia naszych mruczków - tu znajdziesz fotki kotów rasowych, użytkowników portalu Koty Domowe Tygrysy. Będąc zalogowanym można stworzyć własny album swojego kota.

łapa kota Kurs fotografii - to miejsce w którym uczymy się sztuki kociej fotografii. Zaczynamy od podstaw a z biegiem czasu, w kolejnych spotkaniach, dźwigamy poprzeczkę. Fotografia dla każdego.

 

Nie przegap
Na najbliższy okres nie zostały przewidziane żadne wydarzenia.
Koty Snowshoe z hodowli Snowshoe Pearls *PL

 Snowshoe Pearls *PL – Hodowla kotów rasy Snowshoe - kotka ScarlettTo pierwszy, premierowy wpis w naszym nowym dziale zatytułowanym: Hodowcy o swoich kotach. A skoro premiera, to i musi być coś extra. I coś takiego specjalnie dla Was mamy! Z dumą i wielką przyjemnością przybliżymy Wam pierwszą i na chwilę obecną jedyną w Polsce hodowlę ukierunkowaną na koty Snowshoe, której właścicielem jest p. Krzysztof Zaród.Koty rasowe na Domowych TygrysachMiło nam, że zgodził się Pan na rozmowę i przybliży naszym czytelnikom Domowych Tygrysów te rzadko jeszcze spotykane, ale wyjątkowe koty. Jak wyglądało rozpoczęcie Pańskiej pasji jaką stałą się hodowla, dlaczego właśnie Snowshoe, co o tych kotach możemy powiedzieć?

 

p. Krzysztof Zaród - pierwszy w Polsce hodowca kotów rasy SnowshoeDzień dobry. Koty Snowshoe, to koty które powstały w Stanach Zjednoczonych w 60 latach ubiegłego stulecia ze skrzyżowania kota Syjamskiego starego typu znanego dzisiaj jako Tajski z dwukolorowym kotem krótkowłosym Amerykańskim. Przy czym barwę i inteligencję przejęły po Syjamach, natomiast cechy charakteru i zachowania tj. ułożenie, uległość i przyjazne nastawienie do człowieka, przejęły po Amerykanach. Moja historia z kociakami Snowshoe przebiegała następująco. W 2005 roku szukając dla siebie kota tajskiego natrafiłem w internecie na pierwsze informacje i pierwsze zdjęcia kotów Snowshoe. Wtedy to zapragnąłem sprowadzić sobie pierwszego kociaka do Polski. Niestety na tamtą chwilę nie było to możliwe, bo dzisiaj hodowli tych kotów w Europie jest bardzo mało, a wtedy było ich jeszcze mniej. Do tego hodowcy nie za bardzo chcieli sprzedawać koty do hodowli osobom, które nie były polecane przez innych hodowców kotów Snowshoe. Po dwóch latach pod koniec 2007 roku, udało mi się skontaktować z właścicielami hodowli „Vom Friedewald” z państwem Renate i Gunterem Notzig z Boxdorfu koło Drezna w Niemczech. Jak się później okazało byli to pierwsi hodowcy na kontynencie europejskim, którzy w 1998r. sprowadzili ze USA pierwsze koty Snowshoe. Oni to, otworzyli się na mnie, jako na człowieka, który ma chęć rozpropagowania tej rasy w Polsce i zgodzili się na odstąpienie mi ze swojej hodowli najładniejszego okazu wzorcowo wybarwionej pod względem charakterystyki koteczki Scarlett vom Friedewald ur. 13.01.2008r. Koteczka trafiła do naszego domu 20 kwietnia 2008r. Już po niecałych dwóch miesiącach 6 czerwca, miała swój debiut na wystawie w Krakowie, gdzie wystąpiła w klasie kociąt. Natomiast już miesiąc później 19 lipca na wystawie w Rybniku występując w klasie młodzieży (junior) sędzina z Izraela pani Nurit Pahl po raz pierwszy nominowała ją do BIS-ów. Na wystawie tej, poza konkursem nasza Scarli została ogłoszona „Kotem Wystawy” i otrzymała swój pierwszy puchar. Na chwilę obecną Scarlett ma już najwyższy tytuł w FIFe – Supreme Champion (dawniej Europa Champion), który uzyskała jako jedna z najmłodszych koteczek wszystkich ras w Polsce. Mając rok i cztery miesiące zdobyła na kolejnych 21 wystawach certyfikaty z oceną EXcellent 1 w klasie otwartej kotów dorosłych (koty które ukończyły 10 miesięcy), predysponujące ją do uzyskania tego tytułu.

Snowshoe - wystawa kotów rasowychJak to zwykle bywa w hodowlach po pierwszej koteczce zacząłem rozglądać się za kocurkiem dla mojej Scarlett. Dzięki bardzo dobrym kontaktom, które utrzymywałem z państwem Notzig, oraz osiągnięciom Scarlett, byłem już rozpoznawalny przez innych hodowców tej rasy w Europie. Tak trafiłem do jednej z najlepszych hodowli kotów Snowshoe na świecie SwissMountain’s w Szwajcarii, gdzie pani Corinne Gottier sprowadziła ze USA i Kanady najlepsze egzemplarze kotów tej rasy zarówno pod względem feno- jak i genotypu, z rodowodami, w których do szóstego pokolenia znajdowały się najbardziej utytułowane koty Snowshoe począwszy od ich powstania. Po uzyskaniu kontaktu, pani Corinne obiecała mi, że z pierwszego miotu poza kolejnością, będę mógł sobie wybrać i zarezerwować najlepszego kocurka. W związku z tym że mieliśmy w domu już Scarlett, to na moją prośbę kocurek r.05.09.2008r., dostał imię D’Rhett Butler. Ponieważ zarówno Scarlett jak i D’Rhett pochodziły z najlepszych linii hodowlanych, a do tego fenotypem były super charakterystycznie wybarwione, można było o nich powiedzieć, że są to najpiękniejsze „perełki” kotów tej rasy. Tak też powstał przydomek naszej hodowli – Snowshoe-Pearls*PL (Perły Snowshoe). Tak więc hodowla zapowiadała się doskonale i choć nie miała nic wspólnego z „Przeminęło z wiatrem”, miałem nadzieję, że romans między moimi kociakami nawiąże się z lepszym happy end-em niż w powieści. Tak więc 20 grudnia 2008r, przed samymi świętami trafił do naszego domu D’Rhett, jako nasz prezent świąteczny. Ponieważ na wystawach Scarlett pod względem zachowania, charakteru i piękna budziła duże zainteresowanie, postanowiłem rozszerzyć naszą hodowlę o kolejną koteczkę Snowshoe, którą tym razem była Olivia –Snow Mountain Maine’s, która pojawiła się u nas 1 marca 2009r. z drugiej niemieckiej hodowli pani Petry Friedlich. Przypadkiem w internecie w marcu tego też roku znalazłem informacje o likwidacji hodowli kotów Snowshoe SnowOci’s w Holandii przez panią Annet Moulenbroek. W hodowli tej pani Annet miała dwa koty sprowadzone z USA i trzy snowshoe z hodowli europejskich oraz jednego kocura z własnej hodowli. Do tej pory wszystkie trzy koty w naszej hodowli były w kolorze seal point. Redaktor Kocich spraw p. Magdalena BielickaDzięki pomocy sponsorów i przyjaciół naszej hodowli udało nam się sprowadzić z Holandii pierwszą w Polsce koteczkę Snowshoe w kolorze blue, pochodzącą z USA - South Pole Ti-amo oraz jej syna również pierwszego kocura w Polsce w kolorze blue SnowOsi’s Exulting Eyes (Triumfujące Oczy ) zwany przez nas Jonesem. I tak hodowla nasza z dniem 30 marca 2009 roku rozrosła się do rozmiarów pięciu kotów Snowshoe.

Jestem z zawodu nauczycielem. Pracując w gimnazjum integracyjnym odkryłem dodatkowe zalety moich kotów. Wykorzystałem je do felinoterapii czyli terapii dzieci z dysfunkcjami psychofizycznymi z udziałem kota. W maju 2009 roku nawiązałem współpracę z panią Dyrektor Szkoły Specjalnej w Sosnowcu, gdzie udałem się ze Scarlett i dwójką moich blue Snowshoe z Holandii na pierwsze sesje felinoterapeutyczne. Mimo, że nie każdy kot nadaje się do tego, moje kociaki bardzo dobrze zdały egzamin jako felinoterapeuci. Okazuje się że do felinoterapii Snowshoe nadają się przez to, że są otwarte na człowieka, idą na ręce do każdego, nie wyrywają się i są przyjaźnie nastawione do człowieka – można powiedzieć, że są to pieszczochy pod każdym względem. W felinoterapii nie tylko stosuje się koty Snowshoe. Jest więcej ras nadających się do tego. Niestety trzeba powiedzieć, że większość hodowców, z obawy o zdrowie swoich kociaków świadomie wypowiada się negatywnie na ten temat. W Stanach Zjednoczonych kocia terapia jest rozwinięta prawie tak samo jak dogo- czy hippoterapia. Tam też właśnie obok Ragdolii, Main Coon-ów, stosuje się amerykańskie koty krótkowłose, protoplastów naszych Snowshoe. W praktyce w felinoterapii z naszymi kotami brały udział dzieci, które są upośledzone w stopniu lekkim i umiarkowanym. Trochę się przytulę ...Bardzo chętnie bawiły się z kociakami, brały je na ręce przytulając i głaskając. Terapia z udziałem kota ma zarówno psychiczny aspekt oddziaływania na dziecko poprzez powodowanie jego otwarcie na zwierzę i otoczenie, jak i aspekt fizyczny poprzez korygowanie mimowolnej koordynacji ruchowej rąk przy różnego typu upośledzeniach fizycznych. Na dzień dzisiejszy, jak już powiedziałem, niewielu hodowców decyduje się na felinoterapię, ale mam nadzieję, że w przyszłości zmieni się takie podejście i większa liczba osób będzie chętna do udziału w niej ze swoimi pupilami. Moim motto, jeśli chodzi o felinoterapie jest jednocześnie apelem do hodowców:

 

„… Hodowco, pozwól swojemu kotu, by jeżeli potrafi, dał innym ludziom to, co kochasz w nim najbardziej…”

 

Uważam, że każdy hodowca znając pozytywy charakteru czy piękna swoich kociaków, za które przecież są one przez nich kochane, powinien pozwolić na obcowanie z nimi też innym ludziom. Nie tylko na wystawach, nie tylko na pokazach, ale również w kontakcie bezpośrednim.

 

Rasa kotów jaką Pan zdecydował się hodować jest dosyć rzadko spotykana, dlaczego?

 

Snowshoe - kotPo pierwsze, może przez to że jest to rasa niedawno powstała – jak już wspomniałem w 60 latach ubiegłego stulecia. Sprowadzona do nas, na kontynent Europejski dopiero w 1998roku. Przez wiele lat nie była uznawana przez federacje. W Stanach Zjednoczonych, kolebce Snowshoe, po raz pierwszy rasa ta została uznana przez federacje ACA dopiero w 1974 roku. Trzy lata później federacja CFF uznała ją jako rasę eksperymentalną, a dopiero w 1982 razem z kolejną federacją felinologiczną ACFA uznała rasę Snowshoe w klasie Championatu. Ostatnia prężna amerykańska federacja TICA w klasie Championatu uznała rasę Snowshoe dopiero 1 maja 1994 roku.

W Europie Snowshoe uznane zostały przez największa europejską federację FIFe 1 stycznia 2004r., tak więc dopiero od sześciu lat Snowshoe jako rasa uznawana jest na zasadach Championatu.

Stąd też mała ich znajomość. Będąc na wystawach, czy też pokazach z moimi kotami w pierwszym momencie spotykam się z prośbami o przedstawienie krótkiej charakterystyki tych kotów, począwszy od ich pochodzenia, a skończywszy na przedstawieniu ich kocich zalet charakteru i codziennego zachowania. Mam nadzieję, że ludzie poznając zalety Snowshoe otworzą się na tą rasę i tym samym pozwolą spełnić mi obietnicę daną państwu Notzig. Pierwszą koteczką Snowshoe, którą Ci państwo sprowadzili do Europy i którą zaczęli rozpowszechniać tą rasę w Europie była Scarlett South Pole. Ja biorąc od nich też Scarlett vom Friedewald obiecałem, że będę tym prekursorem tej rasy, który będzie się starał się w miarę swoich możliwości rozpropagować ją w Polsce, a jak się mi uda to i poza jej granicami.

 

Czy koty Snowshoe mają jakieś szczególne wymagania, jak chociażby Persy przy codziennej pielęgnacji?

 

Scarlett - kotka SnowshoeNie. Jeżeli chodzi o wymagania, to w związku z tym że jest to kot krótkowłosy, to nie wymaga częstego szczotkowania, czy też wyczesywania. Wystarczająca ilość to raz w miesiącu. Przy czym Snowshoe są to koty z bardzo małą ilością tak zwanego podszerstka, czyli tym samym nie ma kłopotu z tym tzw. białym drobnym włosem – wychodzącym. Co do diety to staram się moje koty utrzymywać w większości na pokarmie naturalnym, w większości otrzymują mięso (surowe i gotowane mięso wołowe lub drobiowe), ale również mają dostęp do karmy suchej oraz puszkowej. Z racji felinoterapii chcę uzyskać u moich kotów jak największą odporność psychofizyczną. Nie sięgam jednak po środki farmakologiczne, lecz staram się zwiększać ich naturalną odporność poprzez jak największe umożliwianie im kontrolowanego przeze mnie korzystania z wybiegu na świeżym powietrzu w każdej porze roku, nie wyłączając zimy. Odbija się to pozytywnie nie tylko na kondycji psychofizycznej moich kotów lecz również na jakości ich futerka.

Oczywiście poza tym wszystkie moje kociaki są pod stałą kontrola weterynaryjną zaprzyjaźnionej lecznicy „LUPUS” z Sosnowca, pani doktor Edyty Hyli, gdzie lekarze dbają o ich prawidłowy rozwój pod względem zdrowotnym.

 

Jak koty Snowshoe reagują na domowników, dzieci?

 

Jak już powiedziałem, kociaki te mają bardzo przyjazne nastawienie zarówno do dorosłych jak i dzieci. Poza tym tolerują obecność i towarzystwo innych zwierząt w domu. Z 14 kociąt z trzech dotychczasowych miotów większość z nich trafiły właśnie do domów z małymi dziećmi oraz do domów z już obecnymi innymi kotami, psami, a w jednym przypadku też królikiem. Na dzień dzisiejszy mam informacje zwrotne razem ze zdjęciami od nowych właścicieli kociaków (zdjęcia na stronie hodowli – www.snowshoe-pearls.pl), gdzie koty w przeciągu 2-3 dni, zaaklimatyzowały się w nowym otoczeniu, pozytywnie reagowały na wszystkich nowych opiekunów (dorosłych i dzieci), jak i zsocjalizowały się z już obecnymi zwierzętami w nowych domach.

 

Snowshoe - kocia mama i jej maluszki

Jak reagują na Pana koty po powrocie do domu?

 

Koty Snowshoe są to koty żywe, energiczne i zabiegające o towarzystwo. Gdy wracam z pracy jestem witany przez wszystkie moje koty po kolei. Każdy podbiega mi pod nogi i każdy chce być zauważony. Traktują mnie jako swojego przewodnika stada i jako taki jestem zmuszony poświęcić każdemu z nich chwilkę. Każdy z nich zabiega na swój sposób na zwrócenie na siebie uwagi, każdy domaga się pogłaskania, przytulenia, choćby otarcia o nogi lub też innych pieszczot.

 

Moglibyśmy zapewne jeszcze długo rozmawiać. Co chciałby Pan powiedzieć w ostatnich słowach o tych kotach.

 

Jest to rasa bardzo młoda, nieznana u nas w Polsce, a warta dużego zainteresowania. Po prostu brakuje informacji o tej rasie, ale myślę, iż w niedalekim czasie będzie to jedna z tych ras, która będzie częściej trafiała i będzie chętnie przyjmowana w naszych domach.

 

I tego Panu oraz kotom tej rasy życzę. Dziękuję za rozmowę i mam nadzieję, iż jeszcze będziemy mogli kiedyś ponownie porozmawiać.

 

Dziękuję również, też mam taką nadzieję. Pozdrawiam wszystkich czytelników portalu Domowe Tygrysy i do zobaczenia na wystawach i pokazach.

 

Z p. Krzysztofem Zaród rozmawiał

 GreGoR

Koty Domowe Tygrysy 

 

Więcej zdjęć kotów Snowshoe p. Krzysztofa zobaczyć można w naszej galerii >>>

 

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową p. Krzysztofa Zaród i jego kotów Snowshoe.

 

Snowshoe Pearls *PL

 

Pierwsza w Polsce hodowla kotów rasy snowshoe

Snowshoe Pearls *PL

www.snowshoe-pearls.pl

 

Jeśli macie jakieś pytania, nasuwają się jakieś uwagi - zapraszamy do dyskusji na forum.

Zabacz też opis rasy kota Snowshoe - Encyklopedia kotów rasowychGreGoR, 24-02-2010, odsłon: 12409

Pan Krzyszrtof Zarod ze swoją dumą - koteczką Scarlett

 

Portal Koty domowe tygrysy 

O nas, Kontakt z nami, Forum, biblioteka.

 

 

Jesteśmy też na facebooku

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone.

Copyright 2009-2012 domowe-tygrysy.info.

  Logo portalu Koty, Domowe Tygrysy - www.domowe-tygrysy.info

 

 

Nasze strony o kotach

strona PL      Portal Koty Domowe Tygrysy - www.domowe-tygrysy.info

    wszystko o kotach domowych i kotach rasowych

 

strona PL      Tęczowy most - Koty tęczowego mostu

    Miejsce pamięci naszych mruczących przyjaciół ...

 

strona PL      Portal kota rasowego - www.TwojeKoty.eu

    Wszystko o kotach rasowych, wystawach i pokazach ...

 

strona PL    TwojeKoty.eu na Facebook'u - Zapraszamy!

    tu informujemy o wszystkich kocich wydarzeniach,

 

pagina IT    il portale dei gatti Tigri domestiche - www.tigri-domestiche.it

    portal i forum o kotach domowych i rasowych w języku włoskim  Portal Koty

Domowe Tygrysy EU Koty rasowe na świecie

 

FIFe - Fédération Internationale Féline  TICA - The International Cat Association  WCF - World Cat Federation   il portale dei gatti Tigri domestiche - www.tigri-domestiche.it

 

 

Od 2009 roku

z Tobą i Twoim kotem

 

 

Warto być z nami!

www.domowe-tygrysy.info

 Aktualnie jesteśmy partnerem medialnym:

 

Cat Club Rybnik - www.catclubrybnik.pl                 Klub kota X-Treme - www.klubkota.pl