ABC kociego foto czyli Kurs fotografii dla każdego - Zapraszamy!

koty-lewaKurs fotografii - portal Domowe Tygrysykoty prawa

 

Rozrywka i hobby

 łapa kota Dla dzieci, gry i zabawy

 łapa kota Download

 łapa kota Filmy wideo

 łapa kota Kurs fotografii

 

Portalowy świat

 łapa kota Blog Gucia

 łapa kota Kontakt z nami

 łapa kota Księga pamiątkowa

 łapa kota Nasze banerki

 

Nasza oferta i usługi

 łapa kota bezpłatna reklama

 łapa kota reklamy sponsorowane

 łapa kota trasmisje z imprez

 łapa kota usługi fotograficzne

 łapa kota pozostałe usługi

 

Jesteś dziś 497 miłośnikiem kotów, który odwiedził nasz mruczący portal.
Dzisiaj otwarto: 1 800 stron.
Teraz jest z nami: 52 osób,
z czego zalogowanych jest: 1
INFORMACJA PORTALU DOMOWE TYGRYSY

Kochane kocioluby ...

To już ostatnie dni Domowych Tygrysów w obecnej formie. Wkrótce przechodzimy na nową wersję z obsługą urządzeń mobilnych. Mamy nadzieję, iż spotka się to z Waszą aprobatą. Oczywiście wszystkie konta użytkowników, zdjęcia kotów oraz ogłoszenia - pozostaną nienaruszone ...

Wyjątkiem są wpisy w kotach rasowych które zostały przeniesione do portalu TwojeKoty.eu. Ogrom pracy przed nami, lecz liczymy że się uda.

 

  • > >
  • Części kursu
  • Komentarze
  • Forum
  • Zdjęcia
  • Kurs fotografii

 

Witaj na kursie fotografii Domowych Tygrysów. Poznaj technikę robienia zdjęć swojemu kotu.

 

Poza pisaniem komentarzy dotyczących danej lekcji, zainteresowanych zapraszam na nasze forum. Tam dyskutujemy o sztuce fotografii. Możemy się pochwalić osiągnięciami, pytać, doskonalić swe umiejętności. Serdecznie zapraszam do dyskusji.

 

Rozmowy o fotografii na forum

 

Jeśli kurs fotografii, nie może obyć się bez zdjęć. Na portalu Domowych Tygrysów jest wiele miejsc gdzie znajdziesz zdjęcia kotów. Co więcej - sam możesz wstawić swoje, do czego gorąco zachęcam!

 

łapa kota Zdjęcia naszych mruczków - tu znajdziesz fotki kotów użytkowników portalu Domowych Tygrysów

łapa kota Najciekawsze foto - tu prezentujemy najciekawsze zdjęcia z albumów użytkowników

łapa kota Koty rasowe - to bogata galeria w której jak sama nazwa mówi znajdziesz zdjęcia kotów rasowych. Galerię podzieliliśmy na 4 kategorie: Wystawy, pokazy - PL, Wystawy, pokazy - EU, Koty hodowców - PL oraz Koty hodowców - EU.

 

Część 1 - O aparacie fotograficznym słów kilka ...

Jak juz wspomniałem poprzednio, tym razem będzie o tym, czym fotografować. Otóż pierwsze rozczarowanie. To nie aparat robi zdjęcie tylko my. Aparat to tylko narzędzie, podobnie jak pióro Parkera nie gwarantuje nam udanego listu, podobnie aparat nie gwarantuje dobrego zdjęcia.  Wracając jednak do tematu, praktycznie wszyscy pamiętamy aparaty na filmy. Kupowało się taki film u fotografa, zakładało do aparatu i wszystko było gotowe. Przygoda w fotografowanie trwała 24 albo 36 klatki, na których mogliśmy uwieczniać, co tylko dusza zapragnęła. Potem film wracał do fotografa, kilka dni oczekiwania i nasze zdjęcia wracały do nas. Co się obecnie zmieniło? Otóż aparat nie ma już filmu w środku, tylko matryce. Różnica polega na tym, ze obraz jest zapisywany, nie jak kiedyś na filmie tylko na czujniku elektronicznym i dalej na karcie pamięci. Dzięki temu fotografia stała się o wiele tańsza. Jeśli chcemy wywołać odbitki zanosimy do fotografa tylko te, które nas interesują bez konieczności robienia wszystkich. Poza tym dając do wywołania zdjęcia wyjdą one za każdym razem takie same, bez przebarwień, kropek od kurzu, zadrapań.  Długo by można jeszcze opisywać o zaletach fotografii cyfrowej. W dwóch słowach fotografia taka jest o wiele tańsza /poza wstępnym wydatkiem na zakup aparatu/, szybsza /pierwsze wyniki widzimy już na wyświetlaczu/ i wygodniejsza, /dlaczego?...wrócimy i do tego/.


Zachodzi, zatem pytanie, czym różni się aparat cyfrowy od „tradycyjnego”? Otóż przede wszystkim wielkością.  „Film” w aparacie cyfrowym, czyli matryca jest o wiele mniejsza. Co za tym idzie także obiektyw jest odpowiednio zminiaturyzowany. Idąc tak dalej cały aparat jest „mini”. Jednym z ważniejszych parametrów, jaki trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze jest rozdzielczość matrycy. Jest to ta wartość, która określa jak wielką odbitkę możemy zrobić naszym aparatem.  W handlu najczęściej spotykane są aparaty z matrycą 7, 10,2 i 12 MPix.  Pozwalają one na wykonanie odbitek o wymiarach od 30*40 cm do 50*70 cm. Im dokładniejsza matryca tym droższy aparat. Przy wyborze trzeba się zastanowić najpierw, do jakiego typu fotografii potrzebny jest nam aparat. Generalnie do użytku domowego aparat do 10mpix jest zupełnie wystarczający.  Dlatego też nie ma sensu przepłacać. Kolejnym czynnikiem wpływającym, na jakość /i cenę/ aparatu jest zoom, czyli charakterystyka obiektywu pozwalająca „przybliżać” fotografowany obiekt. Istnieją dwa rodzaje zoom-ów; optyczny, gdzie „zbliżanie” przedmiotu następuje na drodze mechanicznej /wzajemnego przesuwania się soczewek w obiektywie/ i cyfrowy /polega na „wykrawaniu” fragmentu obrazu i jego powiększania kosztem utraty jakości/. Tak naprawdę ważny jest tylko optyczny. Normalnie aparaty mają zoom nie mniejszy niż x3, więcej niż x5 nie ma specjalnie sensu / o tym też napiszę – innym, oczywiście razem/.  Co się zaś tyczy opcji dodatkowych aparatu to z doświadczenia polecam modele zasilane bateriami normalnymi /paluszkami/, wewnętrzne wbudowane baterie lub te specjalne tylko do danego modelu, gdy przyjdzie je wymienić są bardzo drogie. Co do wyboru wszystkie są dobre, jedne mniej inne bardziej. Zainteresowanych odsyłam do forum.


Prócz aparatów kompaktowych, o których do tej pory się rozpisałem istnieje duża grupa lustrzanek cyfrowych.  Działają według tych samych zasad co aparaty kompaktowe. Zasadnicza różnica polega na wielkości i możliwości wymiany obiektywów w zależności od potrzeb. Posiadają też więcej regulacji ręcznych, mogą współpracować z zewnętrznymi lampami błyskowymi.  Generalnie aparat to tylko narzędzie, którym się posługujemy fotografując naszego ulubieńca. Niebawem słów kilka o kompozycji i kocich portretach.

Autor: Td329Td329, 08-01-2010, odsłon: 3948

 

Portal Koty domowe tygrysy 

O nas, Kontakt z nami, Forum, biblioteka.

 

 

Jesteśmy też na facebooku

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone.

Copyright 2009-2012 domowe-tygrysy.info.

  Logo portalu Koty, Domowe Tygrysy - www.domowe-tygrysy.info

 

 

Nasze strony o kotach

strona PL      Portal Koty Domowe Tygrysy - www.domowe-tygrysy.info

    wszystko o kotach domowych i kotach rasowych

 

strona PL      Tęczowy most - Koty tęczowego mostu

    Miejsce pamięci naszych mruczących przyjaciół ...

 

strona PL      Portal kota rasowego - www.TwojeKoty.eu

    Wszystko o kotach rasowych, wystawach i pokazach ...

 

strona PL    TwojeKoty.eu na Facebook'u - Zapraszamy!

    tu informujemy o wszystkich kocich wydarzeniach,

 

pagina IT    il portale dei gatti Tigri domestiche - www.tigri-domestiche.it

    portal i forum o kotach domowych i rasowych w języku włoskim  Portal Koty

Domowe Tygrysy EU Koty rasowe na świecie

 

FIFe - Fédération Internationale Féline  TICA - The International Cat Association  WCF - World Cat Federation   il portale dei gatti Tigri domestiche - www.tigri-domestiche.it

 

 

Od 2009 roku

z Tobą i Twoim kotem

 

 

Warto być z nami!

www.domowe-tygrysy.info

 Aktualnie jesteśmy partnerem medialnym:

 

Cat Club Rybnik - www.catclubrybnik.pl                 Klub kota X-Treme - www.klubkota.pl