ABC kociego foto czyli Kurs fotografii dla każdego - Zapraszamy!

koty-lewaKurs fotografii - portal Domowe Tygrysykoty prawa

 

Rozrywka i hobby

 łapa kota Dla dzieci, gry i zabawy

 łapa kota Download

 łapa kota Filmy wideo

 łapa kota Kurs fotografii

 

Portalowy świat

 łapa kota Blog Gucia

 łapa kota Kontakt z nami

 łapa kota Księga pamiątkowa

 łapa kota Nasze banerki

 

Nasza oferta i usługi

 łapa kota bezpłatna reklama

 łapa kota reklamy sponsorowane

 łapa kota trasmisje z imprez

 łapa kota usługi fotograficzne

 łapa kota pozostałe usługi

 

Jesteś dziś 3 237 miłośnikiem kotów, który odwiedził nasz mruczący portal.
Dzisiaj otwarto: 8 123 stron.
Teraz jest z nami: 76 osób,
z czego zalogowanych jest: 1
INFORMACJA PORTALU DOMOWE TYGRYSY

Kochane kocioluby ...

To już ostatnie dni Domowych Tygrysów w obecnej formie. Wkrótce przechodzimy na nową wersję z obsługą urządzeń mobilnych. Mamy nadzieję, iż spotka się to z Waszą aprobatą. Oczywiście wszystkie konta użytkowników, zdjęcia kotów oraz ogłoszenia - pozostaną nienaruszone ...

Wyjątkiem są wpisy w kotach rasowych które zostały przeniesione do portalu TwojeKoty.eu. Ogrom pracy przed nami, lecz liczymy że się uda.

 

  • > >
  • Części kursu
  • Komentarze
  • Forum
  • Zdjęcia
  • Kurs fotografii

 

Witaj na kursie fotografii Domowych Tygrysów. Poznaj technikę robienia zdjęć swojemu kotu.

 

Poza pisaniem komentarzy dotyczących danej lekcji, zainteresowanych zapraszam na nasze forum. Tam dyskutujemy o sztuce fotografii. Możemy się pochwalić osiągnięciami, pytać, doskonalić swe umiejętności. Serdecznie zapraszam do dyskusji.

 

Rozmowy o fotografii na forum

 

Jeśli kurs fotografii, nie może obyć się bez zdjęć. Na portalu Domowych Tygrysów jest wiele miejsc gdzie znajdziesz zdjęcia kotów. Co więcej - sam możesz wstawić swoje, do czego gorąco zachęcam!

 

łapa kota Zdjęcia naszych mruczków - tu znajdziesz fotki kotów użytkowników portalu Domowych Tygrysów

łapa kota Najciekawsze foto - tu prezentujemy najciekawsze zdjęcia z albumów użytkowników

łapa kota Koty rasowe - to bogata galeria w której jak sama nazwa mówi znajdziesz zdjęcia kotów rasowych. Galerię podzieliliśmy na 4 kategorie: Wystawy, pokazy - PL, Wystawy, pokazy - EU, Koty hodowców - PL oraz Koty hodowców - EU.

 

Część 2 - Współpraca z kotem
Część 2 - Współpraca z kotem

W poprzedniej części opisałem, czym fotografować naszego kota. Teraz słów kilka o "współpracy" z naszym modelem. Zanim przejdziemy do robienia wspaniałych portretów i zdjęć kota w locie starajmy się zaskarbić współprace z przyszłym idolem albumów na stronie Domowych Tygrysów. Nasz foto model musi się najpierw oswoić ze swoim człowiekiem, który nagle zaczyna ganiać za nim przyjmując pozy jak za przeproszeniem pies. Co gorsza, ma ze sobą dziwne pudełko, które wydaje bardzo nieprzyjemne dla kociego ucha dźwięki i do tego jeszcze czasem błyska? Nasze poczciwe kocisko ma bardzo dobry słuch, słyszy o wiele lepiej od nas, także ultradźwięki, których my nie słyszymy. Zwłaszcza te ostatnie bardzo niepokoją naszego kota, gdyż budzą w nim instynkt łowcy. Dźwięk naszego aparatu kojarzy mu się z odgłosami, jakie wydają owady w locie, nietoperze i niektóre gryzonie. Dlatego też nasz kot bywa często zaniepokojony naszym niepozornym aparatem. Maja rada to starać się oswoić naszego fotomodela do jego obecności.

 
Kolejną trudnością jest przyzwyczajenie kota do robienia mu zdjęcia. Postępujemy tu podobnie jak przy fotografowaniu dzieci. Nieodmiennie przy tej okazji przypomina mi się historyjka o robieniu zdjęcia Jasiowi. Otóż zabawa zaczynała się od świątecznego ubranka, uczesania jak się patrzy, ( co samo w sobie niosło dużą dozę niepokoju), stawiania dziecka najlepiej pod ścianą na baczność, padał słynny rozkaz "JASIU PATRZ! PTAAAAAASZEK WYLECI!!!" W najlepszym wypadku sesja kończyła się rykiem. Po tej miłej dygresji z dzieciństwa wróćmy jednak do tematu. Nasz kot jest niespokojny widząc (i słysząc) aparat, Dlatego sprawmy, aby dodatkowa uwaga, jaką mu poświęcimy kojarzyła się z czymś przyjemnym np. ze smakołykiem. Starajmy się fotografować go w sposób możliwie najbardziej naturalny, bez zwracania zbytniej uwagi na nasze działania.. Radzę tu trzymać aparat stale pod ręką i często pokazywać go kotu. Po kilku dniach kocisko nie będzie zwracało więcej na niego uwagi i dzięki temu foto-współpraca będzie z nim o wiele łatwiejsza. Często też w naszej działalności z kotem dla lepszego ujęcia będziemy musieli się obniżyć, przyjmując pozę jak za przeproszeniem pies. Warto przyzwyczaić kota do naszej nowej pozy, tak, aby nie przychodził zaciekawiony do nas za każdym razem. Można to osiągnąć bawiąc się z kotem na czworakach.

 
Na początek przygodę z portretowaniem „Naszej Doskonałości” polecam rozpocząć od zdjęć kota drzemiącego. W ten sposób szansa na dobrą fotkę jest duża, kicia oswaja się z aparatem, my zaś uczymy się kompozycji zdjęcia. Dla lepszego zrozumienia zasad kompozycji warto oglądać zdjęcia kotów, prócz głównego bohatera znajdziemy elementy, które są na miejscu budując kompozycje, jak i te, których lepiej, aby nie było. Bardzo ważne jest tu dobranie tła i ogólnego kontekstu zdjęcia. Dla przykładu dwa zdjęcia tego samego fotomodela z różnym tłem. Na pierwszym kot ginie doskonale wśród innych współbratymców. Następne pokazuje kota w jego naturalnym środowisku - na poduszce. Pierwsze jest przepełnione detalami, które wnoszą tylko zamieszanie, drugie, mimo, że zawiera więcej przedmiotów w tle jest bardziej uporządkowane.

 

Złe ujęcie kota - kliknij aby powiększyć to zdjęcie

 

Dobre ujęcie kota - kliknij aby powiększyć to zdjęcie

 

Proponuje poeksperymentować samemu i do następnego spotkanie, kiedy to zrobimy prawdziwą sesje zdjęciową.


Autor: Td329Td329, 24-01-2010, odsłon: 4718
Komentarze
malwinka21
(29-01-2010, 10:37:14)
Jak miło się to czyta. Td329 dzięki za te porady są naprawdę przydatne. Nie zwracałam uwagi na tło, a tu rzeczywiście jest ono bardzo ważne. Już myślę o kupieniu jednak lustrzanki, bo mój to tylko cyfrowy i jeszcze go nie rozgryzłam. A na pewno dobrego zdjęcia nim nie zrobię. To dobre do widoczków. Pozdrowienia i czekam na następne lekcje.

 

Portal Koty domowe tygrysy 

O nas, Kontakt z nami, Forum, biblioteka.

 

 

Jesteśmy też na facebooku

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone.

Copyright 2009-2012 domowe-tygrysy.info.

  Logo portalu Koty, Domowe Tygrysy - www.domowe-tygrysy.info

 

 

Nasze strony o kotach

strona PL      Portal Koty Domowe Tygrysy - www.domowe-tygrysy.info

    wszystko o kotach domowych i kotach rasowych

 

strona PL      Tęczowy most - Koty tęczowego mostu

    Miejsce pamięci naszych mruczących przyjaciół ...

 

strona PL      Portal kota rasowego - www.TwojeKoty.eu

    Wszystko o kotach rasowych, wystawach i pokazach ...

 

strona PL    TwojeKoty.eu na Facebook'u - Zapraszamy!

    tu informujemy o wszystkich kocich wydarzeniach,

 

pagina IT    il portale dei gatti Tigri domestiche - www.tigri-domestiche.it

    portal i forum o kotach domowych i rasowych w języku włoskim  Portal Koty

Domowe Tygrysy EU Koty rasowe na świecie

 

FIFe - Fédération Internationale Féline  TICA - The International Cat Association  WCF - World Cat Federation   il portale dei gatti Tigri domestiche - www.tigri-domestiche.it

 

 

Od 2009 roku

z Tobą i Twoim kotem

 

 

Warto być z nami!

www.domowe-tygrysy.info

 Aktualnie jesteśmy partnerem medialnym:

 

Cat Club Rybnik - www.catclubrybnik.pl                 Klub kota X-Treme - www.klubkota.pl