ABC kociego foto czyli Kurs fotografii dla każdego - Zapraszamy!

koty-lewaKurs fotografii - portal Domowe Tygrysykoty prawa

 

Rozrywka i hobby

 łapa kota Dla dzieci, gry i zabawy

 łapa kota Download

 łapa kota Filmy wideo

 łapa kota Kurs fotografii

 

Portalowy świat

 łapa kota Blog Gucia

 łapa kota Kontakt z nami

 łapa kota Księga pamiątkowa

 łapa kota Nasze banerki

 

Nasza oferta i usługi

 łapa kota bezpłatna reklama

 łapa kota reklamy sponsorowane

 łapa kota trasmisje z imprez

 łapa kota usługi fotograficzne

 łapa kota pozostałe usługi

 

Jesteś dziś 497 miłośnikiem kotów, który odwiedził nasz mruczący portal.
Dzisiaj otwarto: 1 826 stron.
Teraz jest z nami: 51 osób,
z czego zalogowanych jest: 1
INFORMACJA PORTALU DOMOWE TYGRYSY

Kochane kocioluby ...

To już ostatnie dni Domowych Tygrysów w obecnej formie. Wkrótce przechodzimy na nową wersję z obsługą urządzeń mobilnych. Mamy nadzieję, iż spotka się to z Waszą aprobatą. Oczywiście wszystkie konta użytkowników, zdjęcia kotów oraz ogłoszenia - pozostaną nienaruszone ...

Wyjątkiem są wpisy w kotach rasowych które zostały przeniesione do portalu TwojeKoty.eu. Ogrom pracy przed nami, lecz liczymy że się uda.

 

  • > >
  • Części kursu
  • Komentarze
  • Forum
  • Zdjęcia
  • Kurs fotografii

 

Witaj na kursie fotografii Domowych Tygrysów. Poznaj technikę robienia zdjęć swojemu kotu.

 

Poza pisaniem komentarzy dotyczących danej lekcji, zainteresowanych zapraszam na nasze forum. Tam dyskutujemy o sztuce fotografii. Możemy się pochwalić osiągnięciami, pytać, doskonalić swe umiejętności. Serdecznie zapraszam do dyskusji.

 

Rozmowy o fotografii na forum

 

Jeśli kurs fotografii, nie może obyć się bez zdjęć. Na portalu Domowych Tygrysów jest wiele miejsc gdzie znajdziesz zdjęcia kotów. Co więcej - sam możesz wstawić swoje, do czego gorąco zachęcam!

 

łapa kota Zdjęcia naszych mruczków - tu znajdziesz fotki kotów użytkowników portalu Domowych Tygrysów

łapa kota Najciekawsze foto - tu prezentujemy najciekawsze zdjęcia z albumów użytkowników

łapa kota Koty rasowe - to bogata galeria w której jak sama nazwa mówi znajdziesz zdjęcia kotów rasowych. Galerię podzieliliśmy na 4 kategorie: Wystawy, pokazy - PL, Wystawy, pokazy - EU, Koty hodowców - PL oraz Koty hodowców - EU.

 

Część 7 - Fotografujemy koty w plenerze
Część 7 - Fotografujemy koty w plenerze

Po wielu studyjnych perypetiach z naszymi domowymi mruczkami czas na próbę prawdziwego reportażu. Spróbujemy teraz fotografować koty w plenerze. Jeśli nasze domowe tygrysy żyją tylko w domu i nie wychodzą na zewnątrz, żaden problem. Wszak wszystkie koty są nasze i w tym przypadku współpraca z kotami „polnymi” prócz pięknych fotek przyniesie nam satysfakcję z nawiązania nowej przyjaźni. Gdziekolwiek mieszkamy, na wsi, w mieście, w centrum czy na peryferii wystarczy niewiele uwagi, aby dostrzec cień przemykającego ukradkiem kota biegnącego za swoimi sprawami. Dzisiaj słów kilka o wspaniałych mruczkach w naszej okolicy. Zanim sięgniemy po aparat, aby udokumentować naszą nową przyjaźń słów kilka o tym jak się do tego zabrać. Prawdą jest, że to aparat robi zdjęcie, ale to my trzymamy ten aparat. Każdy z nas mógłby wiele opowiadać o tym jak trudno było mu podejść domowego kota, przekonać go do współpracy i w końcu zrobić udane zdjęcie. Fotografując koty w okolicy nigdy nie wiemy, z kim mamy do czynienia i jak kot zareaguje. Pierwsza i najważniejsza zasadą jest taka, aby nie robić niczego na siłę zmuszając kota do czegokolwiek. Nie wolno zamykać nigdy kotu drogi odwrotu, jesteśmy kocimi dżentelmenami i nie przystoi powodować stresu u kota dla naszej przyjemności. Nie fotografujmy dla naszej zabawy kotek z nowo narodzonymi kociętami, mimo, że temat jest przesympatyczny, lepiej nie ryzykować wystraszenia matki, która mogłaby opuścić kocięta.


Na początek rozejrzyjmy się w okolicy za dobrym modelem do fotografii. Zanim sięgniemy po aparat fotograficzny warto poznać kocie zwyczaje, jak nasz kot się porusza, czy jest oswojony, jak reaguje na nasze zainteresowanie, gdzie w plenerze najlepiej się prezentuje, (jako, że nie możemy wybrać mu tła niech on sam sobie je wybierze, a my bądźmy gotowi, kiedy się na nim ustawi). Regułą jest cierpliwość. Czasem trzeba poświęcić nawet kilka tygodni, aby poznać zwyczaje wybranego kota. Przy okazji jest to dobry powód, aby odkryć kocie tajemnice. Nie ma dwóch takich samych kotów, podobnie jak nie ma dwóch takich samych ludzkich charakterów. Poznawanie kociego życia i zwyczajów jest niezwykle fascynujące. Pamiętajmy, aby w naszych obserwacjach nie przeszkadzać kotu. Kiedy już wydaje się nam, że wiemy o kocie wszystko czas sięgnąć po aparat. Ustawiamy program P lub PORTET i stabilizator obrazu o ile nasz aparat posiada taką funkcję i do dzieła. Jak zwykle pierwsze próby mogą być poniżej naszych oczekiwań. Polny kot nie musi rozumieć naszego dziwnego zachowania. Starajmy się zachowywać przy fotografowaniu jak najbardziej naturalnie. Często kot pozwala się nam zbliżyć bardzo blisko, warunkiem jest jednak spokój, duża doza cierpliwości i wiele, wiele szczęścia. Poniżej zdjęcie wykonane w czasie niedzielnej wycieczki nad wiosenne morze. Piękny kicur grzejący się w pierwszych promieniach wiosennego słońca.

 

Koty w plenerze, przykład 1 - kliknij aby powiększyć to zdjęcie


Kocia sielanka była tak leniwa, że zupełnie spokojnie zdążyłem przygotować aparat, ująć najlepszą kompozycje pamiętając o zasadach kompozycji i… oto rezultat. Na koniec sesji nie mogłem nawet podziękować mojemu modelowi smacznie śniącemu o karierze fotomodela.

 

Koty w plenerze, przykład 2 - kliknij aby powiększyć to zdjęcie

 

Koty w plenerze, przykład 3 - kliknij aby powiększyć to zdjęcie

 

Dla zobrazowania jeszcze kilka przykładów kocich ujęć. Czasem niestety mimo naszych najszczerszych chęci kompozycja lub jej elementy jak druty, słupy lub „chylący” się horyzont psują nam zdjęcie.

 

Koty w plenerze, przykład 4 - kliknij aby powiększyć to zdjęcie


Jak „naprawić” złe ujecie opiszę w kolejnym odcinku. W oczekiwaniu na niego starajmy się fotografować nasze „polne” mruczki w sposób bezstresowy wszak udane zdjęcie jest ważne, ale o wiele ważniejszy jest spokój kotów. Wszak wszystkie są nasze …

 

 

Zapraszam do dyskusji na foto-warsztaty w naszym forum.

Autor: Td329

 Td329, 23-05-2010, odsłon: 4210
Komentarze
kot
(24-05-2010, 08:47:57)
Wstaję sobie rano, pogoda jaka jest każdy widzi, wchodzę na DT i szok! Td skąd Ty te fotki wyszperałeś? Od razu mi lepiej się zrobiło i chyba pojadę nad morze. Świetne ujęcia, świetny fotograf i jak zwykle świetny odcinek kursu. Tego mieszczuchom nam było trzeba, powiewu lata. Dziękuję.
Marta(24-05-2010, 13:51:20)
Poza tym co napisał kot i z czym się zgadzam, bardzo spodobała mi się fotka 2 (ta z zielonym tłem). Zdjęcia w plenerze jest łatwiej nam robić z powodu światła, choć i z tym różnie bywa. Ja stale borykam się ze zdjęciami gdy kot ukrywa się w słoneczny dzień w ciemniejszym miejscu. Jedynie co wtedy pomaga to zbliżenie na kota, a wolałabym mieć go z otaczającym tłem. Cóż nie zawsze można mieć wszystko. Zapowiedź kolejnej części kociego kursu fotografii jest rewelacyjna. Czekam więc z niecierpliwością.
td329
(24-05-2010, 14:09:41)

Dziękuję za miłe komentarze. Co do kocich zdjęć to wszystkie one pochodzą z moich zbiorów dokumentujących różne wycieczki, niekoniecznie kocimi ścieżkami. Syjama w sałacie ująłem w czasie górskiej wędrówki pod jednym z ostatnich domów pod lasem. Na zdjęciu dumnie broni poletka sałaty… ciekawe czemu. Są chwile w życiu kota, kiedy to trzeba wręcz z obowiązku grzać futro. Koty doskonale wyczuwają zmianę pogody i dwa dni wcześniej zaczynają się wygrzewać na zapas. Doskonały to, zatem moment na nasze „safari”. Przy okazji wiadomo, kiedy lepiej nie robić prania.

Basia
(25-05-2010, 08:02:40)
Przepiękne zdjęcia, aż miło popatrzeć. Osobiście zdjęć już nie robię ale uwielbiam je oglądać.
Anonim(25-05-2010, 20:32:14)
Piękne zdjęcia. Uwielbiam moje 8 kotów, 5 psów, 9 świnek morskich, 4 konie, 12 koszatniczek i ponad 200 rybek w oczku wodnym.
KOCHAM JE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
GreGoR
(25-05-2010, 22:19:53)

Czy mogę się wtrącić? Kolejna lekcja foto-kotów zasługuje na pochwały ... Td329 - jak zwykle wspaniała robota - o czym już przedmówcy mówili ... a fotki rzeczywiście rewelka! Aż miło popatrzeć.


 

Portal Koty domowe tygrysy 

O nas, Kontakt z nami, Forum, biblioteka.

 

 

Jesteśmy też na facebooku

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone.

Copyright 2009-2012 domowe-tygrysy.info.

  Logo portalu Koty, Domowe Tygrysy - www.domowe-tygrysy.info

 

 

Nasze strony o kotach

strona PL      Portal Koty Domowe Tygrysy - www.domowe-tygrysy.info

    wszystko o kotach domowych i kotach rasowych

 

strona PL      Tęczowy most - Koty tęczowego mostu

    Miejsce pamięci naszych mruczących przyjaciół ...

 

strona PL      Portal kota rasowego - www.TwojeKoty.eu

    Wszystko o kotach rasowych, wystawach i pokazach ...

 

strona PL    TwojeKoty.eu na Facebook'u - Zapraszamy!

    tu informujemy o wszystkich kocich wydarzeniach,

 

pagina IT    il portale dei gatti Tigri domestiche - www.tigri-domestiche.it

    portal i forum o kotach domowych i rasowych w języku włoskim  Portal Koty

Domowe Tygrysy EU Koty rasowe na świecie

 

FIFe - Fédération Internationale Féline  TICA - The International Cat Association  WCF - World Cat Federation   il portale dei gatti Tigri domestiche - www.tigri-domestiche.it

 

 

Od 2009 roku

z Tobą i Twoim kotem

 

 

Warto być z nami!

www.domowe-tygrysy.info

 Aktualnie jesteśmy partnerem medialnym:

 

Cat Club Rybnik - www.catclubrybnik.pl                 Klub kota X-Treme - www.klubkota.pl