ABC kociego foto czyli Kurs fotografii dla każdego - Zapraszamy!

koty-lewaKurs fotografii - portal Domowe Tygrysykoty prawa

 

Rozrywka i hobby

 łapa kota Dla dzieci, gry i zabawy

 łapa kota Download

 łapa kota Filmy wideo

 łapa kota Kurs fotografii

 

Portalowy świat

 łapa kota Blog Gucia

 łapa kota Kontakt z nami

 łapa kota Księga pamiątkowa

 łapa kota Nasze banerki

 

Nasza oferta i usługi

 łapa kota bezpłatna reklama

 łapa kota reklamy sponsorowane

 łapa kota trasmisje z imprez

 łapa kota usługi fotograficzne

 łapa kota pozostałe usługi

 

Jesteś dziś 3 237 miłośnikiem kotów, który odwiedził nasz mruczący portal.
Dzisiaj otwarto: 8 112 stron.
Teraz jest z nami: 79 osób,
z czego zalogowanych jest: 1
INFORMACJA PORTALU DOMOWE TYGRYSY

Kochane kocioluby ...

To już ostatnie dni Domowych Tygrysów w obecnej formie. Wkrótce przechodzimy na nową wersję z obsługą urządzeń mobilnych. Mamy nadzieję, iż spotka się to z Waszą aprobatą. Oczywiście wszystkie konta użytkowników, zdjęcia kotów oraz ogłoszenia - pozostaną nienaruszone ...

Wyjątkiem są wpisy w kotach rasowych które zostały przeniesione do portalu TwojeKoty.eu. Ogrom pracy przed nami, lecz liczymy że się uda.

 

  • > >
  • Części kursu
  • Komentarze
  • Forum
  • Zdjęcia
  • Kurs fotografii

 

Witaj na kursie fotografii Domowych Tygrysów. Poznaj technikę robienia zdjęć swojemu kotu.

 

Poza pisaniem komentarzy dotyczących danej lekcji, zainteresowanych zapraszam na nasze forum. Tam dyskutujemy o sztuce fotografii. Możemy się pochwalić osiągnięciami, pytać, doskonalić swe umiejętności. Serdecznie zapraszam do dyskusji.

 

Rozmowy o fotografii na forum

 

Jeśli kurs fotografii, nie może obyć się bez zdjęć. Na portalu Domowych Tygrysów jest wiele miejsc gdzie znajdziesz zdjęcia kotów. Co więcej - sam możesz wstawić swoje, do czego gorąco zachęcam!

 

łapa kota Zdjęcia naszych mruczków - tu znajdziesz fotki kotów użytkowników portalu Domowych Tygrysów

łapa kota Najciekawsze foto - tu prezentujemy najciekawsze zdjęcia z albumów użytkowników

łapa kota Koty rasowe - to bogata galeria w której jak sama nazwa mówi znajdziesz zdjęcia kotów rasowych. Galerię podzieliliśmy na 4 kategorie: Wystawy, pokazy - PL, Wystawy, pokazy - EU, Koty hodowców - PL oraz Koty hodowców - EU.

 

Część 9 - Kopiujemy i katalogujemy nasze zdjęcia
Część 9 - Kopiujemy i katalogujemy nasze zdjęcia

Witam serdecznie po bardzo długiej przerwie. Spowodowane to było czynnikami wyższymi. Prawie gotowa lekcja uwięzła w uszkodzonym komputerze. Nie będę opisywał tu epickiej walki z serwisem, którego nazwy nie wspomnę. Po dwóch miesiącach nieustannych bojów komputer wrócił z „wygnania” i oto kolejna lekcja. Jak zwykle zapraszam na forum, gdzie spróbuję odpowiedzieć na ewentualne pytania. Niestety nasze Foto-koty zeszły na odmienne niż „foto” ścieżki i tu uśmiech do naszego Administratora za czujny nadzór nad całością.

Td329

 

No to hop!!! Jak na tytułowym zdjęciu. Zaczynamy! Tym razem będzie o tym, co zrobić z wykonanymi  zdjęciami, jak je kopiować, katalogować, aby je potem szybko i łatwo odnaleźć. Po udanym skoku kot ląduje na czterech łapach, my zaś mamy zapisany obraz na karcie pamięci. Co zatem dalej? Kot zasłużył na nagrodę – smakołyk, my zaś mamy do zrobienia kilka prostych czynności zanim nasze małe arcydzieło nie spocznie w naszych zbiorach.


Pierwszy etap tworzenia archiwum to kopiowanie zdjęć na twardy dysk komputera. Można to zrobić na dwa sposoby. O ile nasz komputer posiada wbudowany czytnik kart, albo mamy moduł zewnętrzny wystarczy wyjąć kartę z aparatu i wsunąć ją w odpowiednią szczelinę. Innym sposobem kopiowania zdjęć jest  bezpośrednie podłączenie aparatu do komputera specjalnym kabelkiem /prawie zawsze jest on na wyposażeniu każdego nowego aparatu/. Ważne jest, aby łączyć aparat z komputerem przy wyłączonym aparacie i dopiero potem go uruchomić. W ten sposób nie ryzykujemy awarii sprzętu.


Kilka sekund po włączeniu aparatu lub wsunięciu karty na monitorze komputera pojawi się okno

 


Wybieramy opcje „OTWÓRZ FOLDER…”, klikając na nim otwiera się strona zawierająca dwa kolejne foldery. Różnią się one nazwami w zależności od producenta aparatu fotograficznego. W jednym z nich jest pliki z naszymi zdjęciami. Zaznaczamy je używając do tego myszki /lewy przycisk + klawisz SHIFT/, albo chcąc odznaczyć je wszystkie klikamy na jedno i używamy kombinacji klawiszy /SHIFT +”A”/. Zaznaczamy w ten sposób całą zawartość folderu. W komputerze z menu głównego wybieramy folder „OBRAZY” po kliknięciu nań otworzy się nam okno zawierające wszystkie zapisane tam wcześniej zdjęcia. Powracamy teraz do okna z zaznaczonymi wcześniej zdjęciami klikając na którekolwiek i trzymając wciśnięty lewy przycisk myszki przesuwamy je do okna z obrazkami. W zależności od ilości zdjęć i szybkości komputera mamy czas na pogłaskanie za uchem kota, a w ekstremalnych przypadkach na zaparzenie sobie kawy.


Zdjęcia z karty możemy kopiować bezpośrednio do folderu „OBRAZY”. Problem może nastąpić, kiedy zdjęć będą tysiące. Warto, zatem zacząć archiwacje naszych zbiorów według obranej z góry zasady, na przykład tematycznie /tworząc foldery dla poszczególnych typów zdjęć  imieniny cioci, wakacje, koty na wystawie, mój kot…/. Wystarczy założyć nowy folder dla każdej z tych grup.


W między czasie pogłaskaliśmy kota, kawa wystygła… po skończonym kopiowaniu naszych obrazków możemy wyłączyć aparat i dopiero potem odłączyć kabelek łączący lub używając odpowiedniej funkcji znajdującej się na pasku narzędzi w prawym dolnym rogu

 

 

Wróćmy jednak do naszych z takim trudem skopiowanych obrazków. Każdy z nich nosi wdzięczną nazwę typu DSCN…100_... z numerem kolejnym pliku. Także i tu nazwa uzależniona jest od producenta aparatu fotograficznego. Prócz dziwnej nazwy każde zdjęcie zawiera dodatkowe informacje: marka aparatu, którym  zostało zrobione, parametry naświetlania, data i godzina wykonania. Wszelkie te informacje możemy wyświetlić klikając prawym przyciskiem myszki na wybrane zdjęcie i otwierając okno właściwości.

 

Kliknij aby powiększyć

 

Popróbujmy teraz wykorzystać możliwości, jakie daje okno „właściwości” dla lepszego katalogowania naszych obrazków. Otwórzmy ostatnią zakładkę w oknie „właściwości” – DETALE. Możemy tam zapisać interesujące nas szczegóły jak nazwę, klasyfikacje, komentarze, Tag.

 

Kliknij oby powiększyć


Dla ułatwienia zaznaczmy raz jeszcze w wybranym folderze interesujące nas zdjęcia, klikamy, aby otworzyć okno właściwości, potem detale. Wpisujemy interesujące nas szczegóły, łącznie z tytułem zdjęcia i potwierdzamy wszystko kliknięciem OK. każdy obrazek zawierający tego typu informacje jest o wiele łatwiejszy do odnalezienia wśród tysięcy innych.


Najprostszym programem do przeglądania naszych zasobów jest… Windows Media Player.
Po otwarciu programu wybieramy z menu głównego rodzaj interesujących nas plików, czyli w naszym przypadku zdjęć.

 

Kliknij aby powiększyć


Zaraz potem zdjęcia ułożą się automatycznie w kolejności chronologicznej. Możemy też użyć innych filtrów jak tytuł, wielkość pliku, klasyfikacja, słowo kluczowe….


To tyle na teraz, zapraszam jak zawsze na forum i na kolejną lekcję o …

 

Td329

 Td329, 02-12-2010, odsłon: 3301
Komentarze
malwinka21
(04-12-2010, 15:53:11)
Sama przyjemność już czytania, a co dopiero informacje. Jesteś super. Dzięki. Nareszcie zrozumiałam. Pozdrawiam
td329
(04-12-2010, 17:47:30)
Dziękuję za zrozumienie i cierpliwość. Jak już bylo we wstepie w poprzek Foto-Kotów stanął zepsuty komputer. Nie będę opisywał ile telefonów wymieniłem z serwisem. W każdym razie jak już wrócił z naprawy na liście z dokonanym serwisem pod punktem "czyszcvzenie wnętrza" dopisali mi trzy wykrzykniki . No w końcu koty w domu też są trzy i tyle razy więcej kudłów /w komputerze/, i było zakładać plombe .
  Co do lekcji to pragnę podziekować GreGoRowi za przejrzenie całości i korektę
kot
(04-12-2010, 20:59:12)
Td329, słowa pochwały za ten odcinek, zupełnie inny, bo w nim aparatu niewiele, ale bardzo pouczający i dla ludzi. Powiem szczerze, że tej metody katalogowania zdjęć nie znałem. I za to BARDZO dziękuję.
GreGoR
(05-12-2010, 18:18:41)

Td329 ... mi proszę nie dziękować - możesz nawet troszkę zganić . Dobrze wiesz, że po przesłaniu mi kursu, również "troszkę" czasu minęło nim pojawił się w obecnej formie na Domowych Tygrysach. Co prawda mogę się tłumaczyć, że byłem pochłonięty nowym projektem dla kotów adopcyjnych (dla zainteresowanych link: http://hostingkota.domowe-tygrysy.info ) lecz swoje w przedłużeniu czasu pojawienia się tego odcinka też mam .

 

Ważne, że już jest i się podoba . Pozdrawiam wszystkich serdecznie ...

 

PS

Swoją drogą, nawet ja byłem zdziwiony (pozytywnie) by wykorzystać Windows Media Player'a do przeglądania zdjęć ...


 

Portal Koty domowe tygrysy 

O nas, Kontakt z nami, Forum, biblioteka.

 

 

Jesteśmy też na facebooku

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone.

Copyright 2009-2012 domowe-tygrysy.info.

  Logo portalu Koty, Domowe Tygrysy - www.domowe-tygrysy.info

 

 

Nasze strony o kotach

strona PL      Portal Koty Domowe Tygrysy - www.domowe-tygrysy.info

    wszystko o kotach domowych i kotach rasowych

 

strona PL      Tęczowy most - Koty tęczowego mostu

    Miejsce pamięci naszych mruczących przyjaciół ...

 

strona PL      Portal kota rasowego - www.TwojeKoty.eu

    Wszystko o kotach rasowych, wystawach i pokazach ...

 

strona PL    TwojeKoty.eu na Facebook'u - Zapraszamy!

    tu informujemy o wszystkich kocich wydarzeniach,

 

pagina IT    il portale dei gatti Tigri domestiche - www.tigri-domestiche.it

    portal i forum o kotach domowych i rasowych w języku włoskim  Portal Koty

Domowe Tygrysy EU Koty rasowe na świecie

 

FIFe - Fédération Internationale Féline  TICA - The International Cat Association  WCF - World Cat Federation   il portale dei gatti Tigri domestiche - www.tigri-domestiche.it

 

 

Od 2009 roku

z Tobą i Twoim kotem

 

 

Warto być z nami!

www.domowe-tygrysy.info

 Aktualnie jesteśmy partnerem medialnym:

 

Cat Club Rybnik - www.catclubrybnik.pl                 Klub kota X-Treme - www.klubkota.pl