Porady o kotach ich zwyczaje, żywienie, zabawa, pielęgnacja, zachowane, książki, wszystko o kotach.    Koty porady - i wiesz więcej o swoim kocie!

koty lewaPorady - portal Koty Domowe Tygrysy

Koty domowe
Konto - koty domowe

Login:

Hasło:Nie masz konta? Załóż je.
Zapomniane hasło? Odzyskaj.

 

Rozrywka i hobby

 łapa kota Dla dzieci, gry i zabawy

 łapa kota Download

 łapa kota Filmy wideo

 łapa kota Kurs fotografii

 

Portalowy świat

 łapa kota Blog Gucia

 łapa kota Kontakt z nami

 łapa kota Księga pamiątkowa

 łapa kota Nasze banerki

 

Nasza oferta i usługi

 łapa kota bezpłatna reklama

 łapa kota reklamy sponsorowane

 łapa kota trasmisje z imprez

 łapa kota usługi fotograficzne

 łapa kota pozostałe usługi

 

Jesteś dziś 3 236 miłośnikiem kotów, który odwiedził nasz mruczący portal.
Dzisiaj otwarto: 8 098 stron.
Teraz jest z nami: 82 osób,
z czego zalogowanych jest: 1
Posortuj porady
INFORMACJA PORTALU DOMOWE TYGRYSY

Kochane kocioluby ...

To już ostatnie dni Domowych Tygrysów w obecnej formie. Wkrótce przechodzimy na nową wersję z obsługą urządzeń mobilnych. Mamy nadzieję, iż spotka się to z Waszą aprobatą. Oczywiście wszystkie konta użytkowników, zdjęcia kotów oraz ogłoszenia - pozostaną nienaruszone ...

Wyjątkiem są wpisy w kotach rasowych które zostały przeniesione do portalu TwojeKoty.eu. Ogrom pracy przed nami, lecz liczymy że się uda.

 

  • info
  • Kategorie/sort
  • Ostatnio +
  • Komentarze
  • Pomoc

Gorąco zachęcamy Was do dzielenia się z innymi kocimi poradami. Taką możliwość dajemy Wam już w ośmiu kategoriach.  Jeśli chcecie umieścić jakąś poradę, a nie pasuje do utworzonych kategorii - wystarczy nadesłać nam propozycję otwarcia następnej - pojawi się na pewno. Każdą kocią poradę czytamy przed zatwierdzeniem, jeśli mamy wątpliwości - konsultujemy ją w zależności od potrzeby. Pomagają nam w tym zaprzyjaźnieni weterynarze oraz hodowcy kotów rasowych. Dzięki temu, tworzymy bezpieczne porady dla wszystkich właścicieli kotów. Ponadto, każdy odwiedzający może dopisać swój własny komentarz w zamieszczonych wpisach ... czasami przecież, "nasz" kot nie pasuje do opisanych tu sytuacji i porad.

Świąteczna dieta nie dla zwierząt
Kapusta z grzybami, pierogi, barszcz czerwony z uszkami, karp, makowiec, keks  – to świąteczne smakołyki uwielbiane n...
Wicej
Spokojne święta
Wycieczka do weterynarza w czasie świąt nie należy do najprzyjemniejszych wydarzeń. Pomijamy oczywiście nagłe problemy zdrowotne...
Wicej
Utrzymanie i pielęgnacja kota - Thies Dagmar
      autor: Dagmar Thies tytuł: Utrzymanie i pielęgnacja kota
tytuł oryginału: 
języ...

Wicej

Porady i przepisy dla kota i właścicieli mruczków ...


Znaleźliśmy kota, co robić w takiej sytuacji? Jak napisać ogłoszenie o znalezieniu kota?

Kot poszukiwanyZnaleźliśmy kota i co dalej? Pierwsze co powinniśmy zrobić to udać się do lecznicy w celu przebadania zwierzaka. Lekarz pomoże nam też określić płeć oraz jego wiek.  Niektóre koty są znakowane za pomocą tatuażu (od tej metody już się odchodzi) lub mikroczipu. Jeśli lecznica posiada czytnik to może nam to pomóc skrócić poszukiwania. Wystarczy teortycznie odszukać kota po nr. identyfikacyjnym w rejestrze kotów.  A dlaczego teoretycznie? Często jest tak, że zwierzak jest zaczipowany ale nie zarejestrowany . Zostawmy w lecznicy swój numer telefonu kontaktowego. Drugą czynnością będzie nakarmienie. Udajmy się do sklepu zoologicznego, opiszmy sytuację i poprośmy o różne jedzenie w małych porcjach. Dlaczego? Koty nie lubią i źle znoszą zmiany w żywieniu, mogą pojawić się biegunki i inne dolegliwości. Dlatego warto dać mu możliwość wyboru, być może uda nam się trafić w karmę którą jadł dotychczas. Jeśli będziemy mieli szczęście, być może otrzymamy darmowe próbki, które czasami są dostępne dla klientów. Teraz z czystym sumieniem powinniśmy spróbować odnaleźć jego właściciela. Jak się do tego zabrać?

 

Zacznijmy od zrobienia fotek zwierzaka. Powinny być zrobione starannie, ukazujące go w całości. Kolejną sprawą jest przygotowanie ogłoszenia. Co na nim powinno się znajdować?

 

Informacja o znalezieniu zwierzaka - podajemy rasę, kiedy i gdzie został znaleziony.

Zdjęcie - które wcześniej wykonaliśmy. Jeśli na ogłoszeniu będzie czarno-białe podajemy też kolor umaszczenia.

Orientacyjny wiek - który pomoże nam określić weterynarz na podstawie stanu uzębienia kota.

Znaki szczególne (ale uwaga! nie wszystkie - zawsze zostawiamy coś w tajemnicy - dlaczego o tym później).

Kontakt - np. telefon - dobrze jest też zaznaczyć prośbę o kontakt w określonych godzinach, by nie przeszkadzano nam np. w pracy.

 

Przykład ogłoszenia do rozwieszenia

Przykład ogłoszenia do rozwieszenia - znaleziono kota

 

Dlaczego nie powinniśmy podawać wszystkich szczegółów. Jeśli będzie to wyjątkowy kot, może się zdarzyć sytuacja, że ktoś podszyje się pod właściciela. Powodów może być sporo a o takiej sytuacji nawet nie myślimy. Przykład: sprzedaż na targu, chęć posiadania lub chociażby znaleźne za takiego kota gdy znajdzie się właściciel (np. ktoś widział ogłoszenie  o zaginięciu  kota pasujące do twojego opisu - pół biedy jeśli wróci do właściciela, gorzej może być gdyby okazało się, że to nie ten kot i osoba ta kota porzuci) itp. Dlatego zostawmy sobie coś wyjątkowego. Możemy np. podać, iż kot miał na sobie obróżkę - ale nie podając jakiego koloru. Gdy ktoś się po niego zgłosi mamy pytanie na które tylko Ty i prawowity właściciel znacie odpowiedź.

 

Mamy ogłoszenie i co dalej. Udajemy się z nim do najbliższych placówek weterynaryjnych, sklepów zoologicznych, azylów (schronisk) dla zwierząt, Straży miejskiej. Tam prosimy o możliwość nalepienia oraz zostawiamy drugie dla personelu. Możemy też nalepić je w ruchliwym miejscu na tablicy ogłoszeniowej - w szczególności w pobliżu miejsca znalezienia kotka. Gdy już to mamy za sobą, dopiero wtedy przystąpmy do ogłoszeń w internecie. Zacznijmy od zamieszczenia ogłoszenia w portalach naszej miejscowości. Dopiero później piszmy na dużych portalach ogłoszeniowych jak np. AleGratka, ojej itp. Skoro czytasz już powyższe informacje nie zapomnij o naszym portalu. Ogłoszenie możesz zamieścić w tym miejscu. Na portalach ogłoszenia zamieszczamy podobnej treści jak w wersji drukowanej, przed akceptacją sprawdzamy czy nie pomineliśmy jakiejś ważnej informacji (bardzo często zdarza się, że ktoś dodaje ogłoszenia bez kontaktu - co sprawia, że ogłoszenie jest bezwartościowe).

 

Gdy już się ktoś zgłosi pamiętaj o tym co pisałem. Nim pokarzesz kota wypytaj o szczegóły, których nie podałaś (eś) w ogłoszeniu. Jeśli upewnimy się co do prawowitego właściciela pozostaje tylko umówić się na odbiór. To też może być sprawdzian. Możesz poprosić o to, by osoba odbierająca zabrała ze sobą zdjęcie swojego pupila. Gdy już masz pewność, że wszystko jest OK - pozostaje oddać zgubę. Jeśli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości - poproś o dowód osobisty i spisz dane osobowe osoby odbierającej. Będziemy mieli czyste sumienie i jakiś ślad, gdyby odezwał się drugi właściciel, a takie przypadki mogą się zdarzyć. Wtedy już pozostaje tylko prośba o przyjście z patrolem policji by przekazać personalia poprzedniej osoby która zabrała kota.

 

Mam nadzieję, że powyższe wskazówki okażą się pomocne i kot którego znaleźliśmy powróci do zrozpaczonego właściciela. Jeśli jednak tak się nie stanie pozostanie nam prawo wyboru. Albo dajemy kolejne ogłoszenie tym razem z informacją, iż znaleźliśmy kota i z uwagi na to, że nie odnalazł się właściciel szukamy dla niego nowego domu, albo zamieszka z nami ...

GreGoR

Podobny temat: Jak odnaleźć zagubionego kota - co robić w takiej sytuacji >>>Dodano: 26-02-2010
Odsłon: 14587
Obecna ocena: 3.62, głosów: 54
Oceń zasób:
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.
Koty - porady, pytania, odpowiedzi ...

Jeśli nie ma tu porady jakiej szukaliście, przejdźcie do działu pytań i odpowiedzi. Zobacz o co pytali czytelnicy. Zadaj własne pytanie ...

 

Portal Koty domowe tygrysy 

O nas, Kontakt z nami, Forum, biblioteka.

 

 

Jesteśmy też na facebooku

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone.

Copyright 2009-2012 domowe-tygrysy.info.

  Logo portalu Koty, Domowe Tygrysy - www.domowe-tygrysy.info

 

 

Nasze strony o kotach

strona PL      Portal Koty Domowe Tygrysy - www.domowe-tygrysy.info

    wszystko o kotach domowych i kotach rasowych

 

strona PL      Tęczowy most - Koty tęczowego mostu

    Miejsce pamięci naszych mruczących przyjaciół ...

 

strona PL      Portal kota rasowego - www.TwojeKoty.eu

    Wszystko o kotach rasowych, wystawach i pokazach ...

 

strona PL    TwojeKoty.eu na Facebook'u - Zapraszamy!

    tu informujemy o wszystkich kocich wydarzeniach,

 

pagina IT    il portale dei gatti Tigri domestiche - www.tigri-domestiche.it

    portal i forum o kotach domowych i rasowych w języku włoskim  Portal Koty

Domowe Tygrysy EU Koty rasowe na świecie

 

FIFe - Fédération Internationale Féline  TICA - The International Cat Association  WCF - World Cat Federation   il portale dei gatti Tigri domestiche - www.tigri-domestiche.it

 

 

Od 2009 roku

z Tobą i Twoim kotem

 

 

Warto być z nami!

www.domowe-tygrysy.info

 Aktualnie jesteśmy partnerem medialnym:

 

Cat Club Rybnik - www.catclubrybnik.pl                 Klub kota X-Treme - www.klubkota.pl