Porady o kotach ich zwyczaje, żywienie, zabawa, pielęgnacja, zachowane, książki, wszystko o kotach.    Koty porady - i wiesz więcej o swoim kocie!

koty lewaPorady - portal Koty Domowe Tygrysy

Koty domowe
Konto - koty domowe

Login:

Hasło:Nie masz konta? Załóż je.
Zapomniane hasło? Odzyskaj.

 

Rozrywka i hobby

 łapa kota Dla dzieci, gry i zabawy

 łapa kota Download

 łapa kota Filmy wideo

 łapa kota Kurs fotografii

 

Portalowy świat

 łapa kota Blog Gucia

 łapa kota Kontakt z nami

 łapa kota Księga pamiątkowa

 łapa kota Nasze banerki

 

Nasza oferta i usługi

 łapa kota bezpłatna reklama

 łapa kota reklamy sponsorowane

 łapa kota trasmisje z imprez

 łapa kota usługi fotograficzne

 łapa kota pozostałe usługi

 

Jesteś dziś 493 miłośnikiem kotów, który odwiedził nasz mruczący portal.
Dzisiaj otwarto: 1 754 stron.
Teraz jest z nami: 49 osób,
z czego zalogowanych jest: 1
Posortuj porady
INFORMACJA PORTALU DOMOWE TYGRYSY

Kochane kocioluby ...

To już ostatnie dni Domowych Tygrysów w obecnej formie. Wkrótce przechodzimy na nową wersję z obsługą urządzeń mobilnych. Mamy nadzieję, iż spotka się to z Waszą aprobatą. Oczywiście wszystkie konta użytkowników, zdjęcia kotów oraz ogłoszenia - pozostaną nienaruszone ...

Wyjątkiem są wpisy w kotach rasowych które zostały przeniesione do portalu TwojeKoty.eu. Ogrom pracy przed nami, lecz liczymy że się uda.

 

  • info
  • Kategorie/sort
  • Ostatnio +
  • Komentarze
  • Pomoc

Gorąco zachęcamy Was do dzielenia się z innymi kocimi poradami. Taką możliwość dajemy Wam już w ośmiu kategoriach.  Jeśli chcecie umieścić jakąś poradę, a nie pasuje do utworzonych kategorii - wystarczy nadesłać nam propozycję otwarcia następnej - pojawi się na pewno. Każdą kocią poradę czytamy przed zatwierdzeniem, jeśli mamy wątpliwości - konsultujemy ją w zależności od potrzeby. Pomagają nam w tym zaprzyjaźnieni weterynarze oraz hodowcy kotów rasowych. Dzięki temu, tworzymy bezpieczne porady dla wszystkich właścicieli kotów. Ponadto, każdy odwiedzający może dopisać swój własny komentarz w zamieszczonych wpisach ... czasami przecież, "nasz" kot nie pasuje do opisanych tu sytuacji i porad.

Świąteczna dieta nie dla zwierząt
Kapusta z grzybami, pierogi, barszcz czerwony z uszkami, karp, makowiec, keks  – to świąteczne smakołyki uwielbiane n...
Wicej
Spokojne święta
Wycieczka do weterynarza w czasie świąt nie należy do najprzyjemniejszych wydarzeń. Pomijamy oczywiście nagłe problemy zdrowotne...
Wicej
Utrzymanie i pielęgnacja kota - Thies Dagmar
      autor: Dagmar Thies tytuł: Utrzymanie i pielęgnacja kota
tytuł oryginału: 
języ...

Wicej

Porady i przepisy dla kota i właścicieli mruczków ...


Zaginął kot, poradnik co robić w takiej sytuacji. Jak napisać ogłoszenie o zaginięciu kota?

Jak odnaleźć zaginionego kota? - praktyczny poradnik

Gdy zaginie kot, to wielkie nieszczęście zarówno dla nas jak i naszego przyjaciela. Nie czas na szukanie winnego, stało się i potem wyciągnijmy odpowiednie wnioski. Teraz należy przystąpić do akcji poszukiwawczo - ratunkowej. Co więc robić w takiej sytuacji?
 
Nie ma nigdy idealnej recepty. Wszystko zależy od tego gdzie mieszkamy, terenu w jakim przebywamy i co najważniejsze ludzi. To oni i cywilizacja są zazwyczaj największym zagrożeniem na jakie może napotkać Twój kot. Jest przerażony, w nowym świecie którego nie zna i pierwsze co zapewne zrobi, to znajdzie kryjówkę. Jest więc małe prawdopodobieństwo, że ktokolwiek go widział. Jak go odnaleźć?
 
Dzień 1.
Szukamy w najbliższym otoczeniu, pod zaparkowanymi samochodami, przeszukujemy śmietniki, piwnice, klatki schodowe, dopytujemy napotkane osoby, w szczególności te które dokarmiają koty - noś i pokazuj zdjęcie swojego kotka. Pamiętaj, że nawet gdy go zauważysz (i wiem to z własnego doświadczenie) będzie to zupełnie inny kot. Nie kochany nasz mruczek który przybiegnie na pierwsze zawołanie ale skulony i przerażony kot. Podchodź bardzo powoli, z łagodnym i ciepłym głosem. Zapewne będzie próbował uciec. To szok wywołany nową sytuacją i otoczeniem. Nie możemy go obwiniać, a już tym bardziej (czego nawet nie dopuszczam) stwierdzić, że pewnie na wolności mu dobrze. To kot domowy, on nie zna niebezpieczeństw, nie musiał polować i walczyć o jedzenie. Uruchom okoliczne dzieciaki, obiecując nagrodę za jego znalezienie - one chętnie wkroczą do takiej akcji.
 
Pora wieczorna, gdy zniknie gwar, świat ucichnie - to najlepsza pora na szczęśliwy finał poszukiwań. Nawet gdy kot jest schowany w zakamarku, niechcący zamknięty w garażu czy też piwnicy jest duża szansa że usłyszy w ciszy nasze "kici kici" ze za nim. Nasłuchuj, czy gdzieś nie wydobywa się przestraszony głos kotka. Jeśli tylko coś usłyszymy, podążamy powoli w tamtym kierunku. Jeśli głos wydobywa się z zamkniętego pomieszczenia a jest jeszcze rozsądna pora ustal właściciela. Jeśli to środek nocy, pozostaw kartę z wyjaśnieniem i prośbą o kontakt, a z samego rana odszukaj właściciela.

Wskazówka. Do nocnych poszukiwań zabierz koniecznie latarkę. Jej światło zawsze odbija w oczach kota. Jeśli więc jest schowany w jakimś zakamarku, kota możemy nie zauważyć ale "zdradzą" go oczy.

 
Dzień 2
Jeśli nie odnajdziemy kota pierwszego dnia, przygotuj ogłoszenia i mnóstwo ulotek. Koniecznie ze zdjęciem, dokładnym opisem umaszczenia, cechami szczególnymi swojego przyjaciela. W treści proś min. (co nie przychodzi do głowy) o sprawdzenie piwnic, garaży i innych miejsc gdzie przez przypadek mógł zostać niezauważenie zamknięty. To ważne, gdyż nie mając możliwości wyjścia czeka go pewna śmierć. Wyznacz nagrodę jeśli to możliwe, jeśli nie - złap ludzi za serce i napisz koniecznie, że oddasz całe kieszonkowe (to działa szczególnie na osoby starsze, a to one są dobrymi obserwatorami w naszym otoczeniu). Ulotki wrzucamy do skrzynek pocztowych, jak listonosz. Ogłoszenia rozwieś w każdej klatce, słupie w okolicy, w miejcach często uczęszczanych (w pobliżu kościołów, przystanki, kiosk z gazetami itp) - ale pamiętaj - rób to z głową. Jeśli jest miejsce na ogłoszenia, nic więcej nie muszę dodawać, jeśli nie - przyklejaj taśmą klejącą by można było później oderwać je nie robiąc szkód. Ludzie są uczuleni na tym punkcie. Odwiedź z ogłoszeniem najbliższy sklep zoologiczny, weterynarza, schroniska dla zwierząt, stowarzyszenia i fundacje. Osoby te na pewno cię wesprą i będą się starać pomóc. Nie oczekuj jednak cudów - działaj dalej. Dalej pytaj okolicznych ludzi, szukaj szczególnie wieczorem i nad ranem.
 
Dzień 3 i następne
Dużo już zrobiłaś(eś), przychodzi zwątpienie i załamanie - lecz nie podawaj się! Trzeba mieć nadzieję, że on gdzieś tam czeka i pragnie powrotu do domu. Usiądź przed komputerem, szukaj wszystkich możliwych portali ogłoszeniowych szczególnie tych kocich. Zamieszczaj ogłoszenia jednocześnie sprawdzając rubryki "znaleziono kota". Nie pomiń portalu swojego miasta, gminy. Wieczorem jak zwykle wybierz sie na poszukiwania sprawdzając swoje rozwieszone już ogłoszenia. Jeśli zostało zniszczone, powieś następne - niech złośliwcy wiedzą, że się nie poddajesz i ci zależy na jego odnalezieniu. To też okazja do "babcinych rozmów" być może w końcu ktoś się odezwie że go widział. Nie zapomnij stale dopytywać sie osób dokarmiających podwórkowe koty - to one widzą i wiedzą najwięcej.
 
 
Mam nadzieję, że nigdy nie będziecie musieli korzystać z tych porad. Ja to przeżyłem dwa razy. O dwa za dużo - lecz ze szczęśliwym finałem. Wiem jaki to stres dla nas, a w szczególności kota za którego jesteśmy odpowiedzialni. Nieprawdą jest, że ucieczka i szczęśliwy finał oduczy kota takich sytuacji. Akurat ten uciekinier, ma do dziś manię ucieczki drzwiami. Ot tak, coś go tknie i jak strzała przy otwarciu drzwi ... nie zawsze, jesteśmy gotowi na takie sytuacje. Dlatego uważajmy jak tylko możemy.

 

I jeszcze na zakończenie.


W chwili gdy zaginie Twój kot, w momencie poszukiwań, nigdy nie pogarszajcie sytuacji myślami typu: a mogłem(am) to a tamto, a gdyby ... itp. To tylko bardziej pogarsza sytuację i w chwili gdy nawet zobaczycie swojego ukochanego kota spowoduje Wasze niezamierzone i niekontrolowane odruchy. Sami będziecie na tyle zestresowani, że gdy tylko go ujrzycie pobiegniecie za swym kotem - a on czmychnie. Nie dlatego, że mu w nowym miejscu dobrze - wręcz przeciwnie. To nowe miejsce jest dla niego przerażające i boi się nawet własnego cienia ...
 
Wnioski wyciągajmy po czasie, co zrobić by więcej się to nie powtórzyło. Może chip, może zabrakło innych zabezpieczeń jak chociażby okien? Uczmy się na błędach naszych i innych. Najlepiej oczywiście w momencie gdy decydujemy się na kota, dokładnie prześledzić co robić by nie dochodziło do nieszczęść. Przygotuj dom, by był dla niego bezpieczną oazą.

 

Już na sam koniec. Nigdy nie traćcie nadziei na odnalezienie swojego kociego przyjaciela. Podam przykład mojej znajomej. Ona swojego kota odnalazła na podwórku po prawie dwóch latach. To było niesamowite, wzruszające odnalezienie. Zupełny przypadek, jednak tym razem to kot ją poznał i podbiegł jakby nigdy nic. Płaczu szczęścia było co niemiara ... Gdzie był? Co się z nim przez ten czas działo? To już zostanie jego tajemnicą ...

 

Pozdrawiam
GreGoR

Podobne tematy:

Znaleźliśmy kota, co robić w takiej sytuacji? Jak napisać ogłoszenie o znalezieniu kota?

 

 

Przeczytaj także historię pewnej kici, którą właścicielka odnalazła po 53 dniach >>>

pokazuje ona, że warto szukać i należy mieć cały czas nadzieję. A nie było to łatwe ...

 

 

Artykuł napisany w 2010r., ostatnia aktualizacja: 22 czerwca 2013r.

 

 

 

 

 Dodano: 20-06-2009
Odsłon: 77922
Obecna ocena: 4.71, głosów: 187
Oceń zasób:
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.
Komentarze
Edyta Sala
21-07-2012, 18:20:42
Wczoraj zaginął mi kocurek, wyszedł z domu wieczorem i do dziś nie wrócił.Jest kotem miejskim, niewychodzącym. Przywiozłam go na wieś, do moich rodziców. Szukam go, ale nigdzie nie słyszę. Zawsze reagował na swoje imię. Nie potrafi polować, nie załatwia swoich potrzeb na dworze... Zaczynają się żniwa... Nie wiem już co robić.. :(:(

Monika
29-07-2012, 07:04:47
Nasz Tygrysek siedział w lesie na sośnie 3 dni. Zawiedli strażacy, a pomógł ... kot sąsiadów, który z nami siedział pod drzewem i pokazywał jak schodzic z drzewa. Jesteśmy w szoku, bo koty się normalnie obojętnie mijają, ale w chwili niedoli moga na siebie liczyć Tygrys zszedł w końcu sam, słysząc nasz wsparcie i miauczenie sąsiada pod drzewem.

Lily
01-08-2012, 11:37:25
Moja Kicia zagineła wczoraj,nie wiem co robić, szukałam już wszędzie(mieszkam na wsi).Na początku myślałam, że poszła na chłopaki albo polowanie i niedługo wróci,ale nie wróciła. Obawiam się, że ktoś mógł ją zamknąć, nawet przez przypadek.Bardzo się o nią martwie(i tęsknie).

Jula
30-09-2012, 10:40:12
Naszej krysi nie ma już miesiąc. To było straszne, skoczyła z 3 piętra. Nie mam jej nigdzie. Przez pierwsze 2 tyg. nie robilismy nic oprócz szukania. ona nigdy nie wychodziła z domu i nie wiem jak sie zachowymac na podwórzu. Boje sie ze mogło sie jej cos stac. Wolałabym zeby ja ktos przygarnoł i kochał tak jak my, ni jezeliby tam gdzies zdechła z głodu. Dziekuje za porady i mam nadzieje ze jescze kiedys sie znajdzie.

Paula
02-10-2012, 17:04:14
Mój kociak Max zaginął w sobotę( 29.09) Czyli nie ma go od czterech dni. Skoczył z 4 piętra. Myśleliśmy że już po nim, ale nie było go pod oknem ani w okolicy więc chyba przeżył. Drugiego dnia rozwiesiliśmy ogłoszenia, roznosiliśmy ulotki. Pytaliśmy ludzi. Oczywiście, nasza kochana młodzież zrywała te ogłoszenia, ale i tak zawieszaliśmy i zawieszamy je cały czas. Mam nadzieję że ktoś ją znalazł i się z nami skontaktuję. Strasznie się o niego boimy i bardzo za nim tęskimy.

Ania Michałowska
11-10-2012, 14:57:06
Dwa dni temu we wtorek zaginął Bilbo, 4 letni kocurek, kastrat, czarny pręgowany. Przyjechaliśmy w odwiedziny na poznańskie Piątkowo, on był tu już czwarty albo piąty raz, znał mieszkanie i czuł się ok. Wydostał się jakoś niepostrzeżenie przez drzwi balkonowe późnym wieczorem, lubi się bunkrować, więc myśleliśmy, że śpi gdzieś w tapczanie, jak zwykle, a jego już nie było. Jest czwartek, a Bilba ani śladu. chodzimy po okolicy na zmianę z mężem i nawołujemy, szukamy po krzakach i chaszczach, ale ani jedno miauknięcie nam nie odpowiada. Ogłoszenia póki co też nic nie dają, odwiedziliśmy lokalną lecznicę dla zwierząt i schronisko i nikt nic o Bilbie nie wie. Tracę nadzieję, że się znajdzie, że wróci jak inne koty. On jest bardzo bojaźliwym kotem, nigdy nie chciał wychodzić. Bilbo to kot znajdka i w młodym swoim życiu doświadczył już tułaczki, więc dlaczego znowu mu się to przytrafia? Mam nadzieję, że nie dozna krzywdy. Jest zimno i mokro, a on sam daleko od nas. Gdzie go szukać?

ewa kuc
23-10-2012, 14:26:28
a co z kotem bezpańskim przywiezionym na nowe miejsce? jest co prawda oswojony, lgnie do ludzi, ale nie zna terenu a uciekł od razu do lasku, wyrwał się z kontenera. nie zapoznał się z miejscem i nowymi właścicielami. jaka szansa na odnalezienie?

23-10-2012, 14:34:19
Ewo, nawet w nowym miejscu kot nie powinien zbytnio oddalić się od miejsca gdzie czmychnął. Szanse na odnalezienie kota są duże, trzeba tylko sporo zaparcia, chęci i cierpliwości. Szczęście też się przyda. Takie jest moje zdanie.

Karola
17-11-2012, 15:56:46
Zaginięcie mojej kotki to ogromny cios. Ma dwa lata ale dopiero od paru tygodni wychodziła na dwór, zwykle wracała po 2h. Obawiałam się sąsiada, który już kilka kotów mi złapał i wywiózł. Moja kicia Fasolka, to nie tylko kot ale też jedyna towarzyszka. Niedawno straciłam ukochanego i została mi tylko ona. Wczoraj w południe wyszła i nie ma jej do tej pory. Jak na swoje dwa latka jest bardzo mała, jak półroczny kot. Powiesiłam już ogłoszenia i szukałam jej w całej okolicy ale nie ma odzewu. Kicia ufała tylko mi, była bardzo nieufna wobec innych, ale też łatwo dawała się złapać. Nie miauczała tylko piszczała i zawsze z tym charakterystycznym śpiewem przybiegała do mnie, taka z niej gaduła. Po wielu stratach obiecałam sobie, że już nie przygarnę kota bo to zbyt bolesne gdy się go traci, ale Fasolkę wzięłam i zamieszkała nie tylko w moim domu ale i sercu. Nie mogę przełknąć myśli, że coś złego jej się stało... Nie wiem jak przetrwać tą sytuacje i czy powinnam robić sobie nadzieje na jej powrót... Tylko łzy cisną się do oczu gdy o niej myśle

17-11-2012, 16:10:30
Karola ... Jak to zlapał i wywiózł? Skontaktuj się ze mną PW. Postaram się pomóc
Koty - porady, pytania, odpowiedzi ...

Jeśli nie ma tu porady jakiej szukaliście, przejdźcie do działu pytań i odpowiedzi. Zobacz o co pytali czytelnicy. Zadaj własne pytanie ...

 

Portal Koty domowe tygrysy 

O nas, Kontakt z nami, Forum, biblioteka.

 

 

Jesteśmy też na facebooku

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone.

Copyright 2009-2012 domowe-tygrysy.info.

  Logo portalu Koty, Domowe Tygrysy - www.domowe-tygrysy.info

 

 

Nasze strony o kotach

strona PL      Portal Koty Domowe Tygrysy - www.domowe-tygrysy.info

    wszystko o kotach domowych i kotach rasowych

 

strona PL      Tęczowy most - Koty tęczowego mostu

    Miejsce pamięci naszych mruczących przyjaciół ...

 

strona PL      Portal kota rasowego - www.TwojeKoty.eu

    Wszystko o kotach rasowych, wystawach i pokazach ...

 

strona PL    TwojeKoty.eu na Facebook'u - Zapraszamy!

    tu informujemy o wszystkich kocich wydarzeniach,

 

pagina IT    il portale dei gatti Tigri domestiche - www.tigri-domestiche.it

    portal i forum o kotach domowych i rasowych w języku włoskim  Portal Koty

Domowe Tygrysy EU Koty rasowe na świecie

 

FIFe - Fédération Internationale Féline  TICA - The International Cat Association  WCF - World Cat Federation   il portale dei gatti Tigri domestiche - www.tigri-domestiche.it

 

 

Od 2009 roku

z Tobą i Twoim kotem

 

 

Warto być z nami!

www.domowe-tygrysy.info

 Aktualnie jesteśmy partnerem medialnym:

 

Cat Club Rybnik - www.catclubrybnik.pl                 Klub kota X-Treme - www.klubkota.pl